Як домогтися чистоти в будинку за допомогою усвідомленості: 5 звичок

Хаос в будинку і щоденний стрес – часті компаньйони. Концепція усвідомленості (або вміння проживати зараз, не відволікаючись на тривоги про майбутнє або жалю про минуле) стає дедалі популярнішим.

Ця корисна тенденція – найдоступніший спосіб налагодити своє життя і поліпшити психологічний стан. Але які звички усвідомленості можуть допомогти в підтримці домашнього порядку?

1. Мийте посуд відразу після використання. Звичайно, ніхто не любить мити посуд, але завдяки цьому правилу вам буде легше підтримувати порядок в кухні і часу буде йти менше. Під час миття не думайте про “гарячі” справи або неспокій почуттях: звертайте увагу на температуру води, текстуру поверхні посуду, райдужне переливання світла в мильних бульбашках – і ці 10 хвилин рутинного миття посуду зможуть стати вашою денною медитацією і відволіканням від нав’язливих думок.

2. Щовечора залишайте поверхні чистими. Не важливо, наскільки мінімалістичним буде дизайн вашої кухні або ванної, він ніколи не буде виглядати чистим, якщо на робочих поверхнях розташувалися розрізнені предмети.

Завжди кладіть речі на своє місце, а для цього потрібно продумати відповідну систему зберігання для кожної кімнати. У цьому вам допоможуть спеціальні органайзери. Обдумуючи такі питання, ви самі помітите, як і думки прийшли в порядок.

3. Будьте дуже суворі до того, що приносите в будинок. Уникайте речей, які вам насправді не потрібні, і регулярно позбавляйтеся від накопиченого мотлоху. Кожна річ повинна бути корисна або приносити вам радість.

Але часто буває так, що очікування щодо речі не виправдовуються. Подумайте, чому ви пристрасно бажаєте предмет, який вам насправді не потрібен? Можливо, в цьому пориві є відгомони внутрішніх страхів, заздрості чи самотності? Регулярний decluttering (позбавлення від мотлоху) допоможе вам в цьому розібратися і наблизить до чистого просторі вдома.

4. Сортуйте “макулатуру” відразу ж. Ворох паперів може не встигнути накопичитися, якщо ви відразу визначите місце кожному з його компонентів (листи, рахунки, газетні вирізки). Тут вам варто подумати, чи дійсно важливі рекламні буклети і старі журнали, які стопками стоять на столі? Книги, які вам не цікаво читати? Задумайтеся про те, яка інформація для вас дійсна корисна і цікава, а яка – просто інформаційний шум.

5. Забирайтеся кожен день потроху. Поки прибираєтеся, концентруйтеся на скорочення м’язів, положення тіла, температурі навколишнього вас повітря і власному диханні. Ці невеликі моменти уваги до себе істотно знизять фізичні прояви стресу. Навіть 15-20 хвилин прибирання в день (одна зона, один прибраний ящик) можуть сильно допомогти.

Такий підхід може дати великі результати в довгостроковій перспективі, ніж генеральне прибирання раз в два місяці, а сил буде витрачатися менше. Крім того, подібне регулярне, але усвідомлене відволікання допоможе вам відчути задоволення від будь-якого маленького, але досягнутого результату.

You cannot copy content of this page