Як перестати боятися, що чоловік піде до молодої

Попалася на очі тема, яка здалася нам досить актуальною. Пише нам жінка, мовляв, живемо з чоловіком вже 20 років, дітей виростили і все б добре, але в якийсь момент відносини стали остигати, псуватися. Ось тепер боюся, що збере речі та й піде до молодої. Хоч йому під п’ятдесят, виглядає дуже добре, здоровий. Ось такі у нас взаємини.

Як виявилося, страх цей досить поширений. У сучасному світі якось нівелювалися почуття, люди часто ставляться один до одного досить недбало. Ще й рідні можуть масла в вогонь підлити своїми порадами з приводу, скажімо, зовнішності і побуту. Від цього комплекси тільки ростуть, а страх нікуди не дівається.

Що кажуть психологи

1) Не варто зайвий раз молодитися. Краще приймати себе такою, яка ти є, важливо відповідати своєму статусу і віку, не виходити за рамки здорового глузду. Молодіжні тренди, облягаючий одяг і навіть пластика обличчя – все це повинно знаходитися в розумних рамках.

2) Не найкращий варіант розвитку подій – ревнощі. Якщо до цих пір ти свого чоловіка не ревнувати, а тепер взялася, то це тривожний дзвіночок для нього теж. Дивишся, він і утвердиться в думці, що молоденька краще. І цю думка йому прищепила саме ти.

3) Не варто показувати своєму чоловіку, що ти все ще цукерка і заводити залицяльника, нехай навіть для виду. Можна, звичайно, але це не вирішить основну проблему, не позбавить тебе страху. Тимчасово ти, звичайно, свою самооцінку піднімеш, але ейфорія знову зміниться неврозом. Бо не там ти шукаєш вихід.

Проблема має інші корені і виникає вона не тому, що ти постаріла. Вся справа в точках дотику. Адже якщо немає нічого спільного, то про які стосунки може йти мова? Припустимо, ви одружилися через незаплановану вагітность, разом виростили дитину, зробили все заради неї. І ось тепер їй двадцять, вона виросла і живе своїм життям. А що залишилося у вас?

Питання риторичне, оскільки за цей час ви притерлися, пережили разом багато подій, побудували цілий світ. Зруйнувати його буде справжньою катастрофою. І не варто думати при цьому, що твій чоловік нічого не розуміє і не відчуває. Швидше за все, це буде помилкою. Давай подивимося, як можна спільно підігріти остигаючі почуття.

Нормальні стосунки подружжя

Відправляйтеся разом в подорож, в круїз або просто на прогулянку. Це і романтика, і пригоди, і теплі відчуття від того, що поруч знаходиться близька людина. Неймовірне відчуття!

Кому як не вам потрібно більше часу проводити разом? Так, у кожного свої інтереси, але снідати чи вечеряти обов’язково потрібно спільно. Можете командно зайнятися приготуванням чогось смачного, спланувати бюджет, обговорити майбутні покупки.

Нехай раз в тиждень у вас буде особливий час. Наприклад, вечір п’ятниці. Або ранок неділі. Збирайтеся всією сім’єю і досліджуйте разом ресторани, музеї, луна-парки і шопінг-моли. З дітьми, онуками і навіть друзями. Пам’ятайте про те, що тільки в суперечці народжується істина. На практиці це виглядає так: якщо є проблема, її завжди потрібно обговорити, дати зрозуміти, що турбує, які є страхи, що хвилює. Навіть через двадцять років ми дуже різні, а телепатію досі не придумали. Спілкуйтеся про все на світі і про свої почуття теж.

Все, що ми тут написали, в однаковій мірі стосується і чоловіків. Окрема порада для них – якщо твоя жінка боїться, допоможи їй з цим страхом впоратися. І ще. Якщо вже прийнято рішення розлучитися, не треба входити в хворобливу депресію і втрачати гідність – нехай йде на всі чотири сторони. Твоє життя на цьому не закінчується. Втім, ми впевнені, що такого не станеться.

Тема взаємин подружжя дуже педантична. Ми за те, щоб всі люди були щасливими, а відносини – гармонійними. Тому закликаємо – любіть одне одного!

You cannot copy content of this page