Як позбутися від настирливих дзвінків?

Маркетологи запрошують взяти участь в опитуванні, десятки салонів краси дзвонять Вам, щоб запропонувати чергову диво-процедуру, а банки заманюють кредитами …

Найприкріше, що ніякі прохання «більше не дзвонити за цим номером» не діють. Що робити?

Дзвінки від страхових компаній наздоганяють, як правило, два рази на рік, коли закінчується страховка машини у Вас чи у дружини. Причому дзвонять десятки фірм, з якими ніколи не мали би справи. В інші дні співробітники банків пропонують взяти кредит, маркетологи просять взяти участь в опитуванні …

І як би чемно вони не розмовляли ми відчуваємо роздратування, безпорадність і злість. Ця реакція зрозуміла: чужі люди вторгаються в особистий простір, коли їх про це не просять. І дзвінок не дарує безкоштовну путівку на Таїті – вони чекають від Вас дій, вимагають уваги. Ви сприймаєте ці дзвінки як свого роду насильство, маніпулювання.

Іноді зовнішні подразники нам навіть вигідні – вони дозволяють виплеснути гнів. Але що робити, якщо у Вас немає такої мети?

4 правила спілкування без агресії

Перш за все, усвідомити, що саме відбувається. Оператор не збирався Вас образити або вивести з себе: він просто робив свою роботу. Ця подія нейтральна. А як до нього ставитися і як реагувати – кожен вирішує сам.

Можна опиратися пасивно (обурюватися, кидати трубку), а можна щось зробити самому. Наприклад … просто дозволити ситуації бути. Ми живемо в такому світі, де людям потрібно продавати свій товар. Усвідомлюючи це і помітивши своє роздратування, ми можемо впоратися з цим почуттям – не кричати, не злитися, а, наприклад, посміхнутися і сказати спасибі.

Або пожартувати: «Вибачте, я зараз на Гаваях, не могли б ви передзвонити місяці через три?» Або попросити про люб’язності: «Знаєте, у мене є свій агент, у якого я вже багато років. Якщо Вас не утруднить, будьте ласкаві, видаліть мій номер телефону зі своєї бази, тому що Ви просто даремно будете витрачати час».

Прохання – дуже дієвий інструмент, воно має на увазі, що останнє слово завжди залишається за тим, кого просять. Воно створює ситуацію взаємоповаги і навіть партнерства, дозволяючи іншому вчинити кращим чином.  Звичайно, вони можуть повторитися знову. Але вибір, як до них ставитися, залишається за Вами.

You cannot copy content of this page