Як спілкуватися з тими, хто тебе не любить: давня єврейська мудрість

Спілкування між людьми не завжди приємна та радісна штука. За спостереженнями, кожна людина рано чи пізно стикається у своєму житті з недоброзичливим ставленням. Ми безперечно відчуваємо, коли нас недолюблюють, а іноді навіть терпіти не можуть, здавалося б, без видимих ​​причин. Співробітники, родичі дружини чи сусідка із квартири зліва.

Одна категорія людей автоматично починає злитися у відповідь. Так уже влаштовано психіку людини. Ось і доводиться жити у режимі «Всі ненавидять усіх».

Інші ж у такій ситуації підсвідомо намагаються показати себе з кращого боку, догодити та намагаються сподобатися. Але навряд чи це спрацює. Скоріше навпаки. Лестощі відштовхують і принижують.

Не варто здаватися кращим, ніж ти є

Але навіщо витрачати свої дорогоцінні сили даремно? Хто знає, чому тебе не сприймають добре… Може, у твоєму голосі хтось чує схожість до голосу тещі. Або в тебе надто довгий (короткий) ніс. Чи ця жахлива жовта кофточка?

Але безпосередньо до тебе це не має жодного відношення! І не треба відразу міняти кофтинку на зелену. У кожної людини ресурс часу та енергії обмежений. То навіщо їх марнувати? Щоб розібратися з цим, пропонуємо поради від дідуся єврея.

“Туди, де вас люблять, ходіть нечасто, туди, де ненавидять – ніколи”

Відразу дві мудрості в одному єврейському прислів’ї. Ніколи це означає перервати контакти або по можливості дистанціюватися. Чим менше інформації у наших ворогів, тим менше у них важелів впливу на тебе.

Ну не люблять, то не люблять, їм же гірше. Так, дивишся, згодом тебе забудуть і неприємне ставлення зійде нанівець. А ти живеш собі десь задоволений та радісний.

Інша річ, коли тебе люблять і ти бажаний гість. Ситуація протилежна та досить приємна. Але й тут важлива твоя уважність, бо є ризик набриднути.

Занадто настирливим друзям варто замислитись і вчасно відволіктися на щось інше. Адже довкола стільки всього цікавого! У відносинах, де немає повітря, всі твої переваги поступово згаснуть і перестануть цінуватися. Почуття, як вершкове масло, залишаються свіжими лише у прохолоді.

Поблизу та в режимі 24/7 неминуче настає пересичення та охолодження. А цього нам зовсім не потрібно.

“Немає вірнішого шляху розпалити в іншому пристрасть, ніж самому зберігати холод”, – зауважував знаменитий Француа де Ларошфуко. Але й пропадати з радарів треба розумно, не переборщити з ігнором. А то тебе з часом забудуть і кохання зійде нанівець.

На мою думку, це чудова порада від єврейського дідуся. Дотримуючись її, люди стають спокійнішими і впевненішими в собі. Деякі люди ненавидять собі подібних, бо самі поранені в серце. Давайте будувати стосунки з тими людьми, які роблять нас щасливішими!

You cannot copy content of this page