Як за 5 днів отримати багато саджанців троянд

Роза є найпопулярнішим різновидом квітів, які дуже люблять українські господині. Але також їх люблять і всі інші власники городів та присадибних ділянок, які не так щільно залучені в тематику квітництва. Для них і всіх інших любителів троянд буде запропонований оригінальний спосіб пророщування саджанців троянд абсолютно безкоштовно і в домашніх умовах всього за 5 днів.

Підготовка саджанців

Розмноження троянд живцями – спосіб відомий і на першому етапі варто дотримуватися його загальних правил. А саме, живці можна зрізати з будь-якого життєздатного стебла, в тому числі взятого з букета. Головне, щоб на зрізаному стеблі були готові до зростання нирки – 2 або 3, мінімум. Причому зріз слід робити так, щоб від залишеної нирки залишалася відстань не менше 2 см. Операція виконується обов’язково гострим і чистим інструментом під 45-градусним кутом.

За часом виконання заходу орієнтуватися слід на весну. Квітень і травень є найбільш сприятливим часом для розмноження троянд. Але і середина літа також не ставить жорстких обмежень. Складніше буде виконувати живцювання восени, оскільки зима і перші заморозки дуже недоброзичливі до подібних саджанців. В даному випадку троянди доведеться утримувати в домашніх умовах і після живцювання на весь майбутній зимовий період.

Замочування у воді

Власне, в цьому і полягає головний секрет методу, що дозволяє за 5 днів отримати кілька саджанців троянд з живців. Необхідно занурити підготовлені стебла в ємність з водою таким чином, щоб шипи орієнтувалися вниз. Тривалість такого вимочування становить 2 дні.

Посадка в землю

На наступній стадії необхідно виконати пересадку живців в землю. Можна експериментувати і з піщаними наповнювачами. Земля повинна бути рясно змочена водою. При розміщенні ємності з ґрунтовим наповнювачем в приміщенні важливо враховувати, що саджанцям потрібно багато сонячного світла з прямим впливом.

Пройде ще кілька днів, і можна буде спостерігати за інтенсивним розвитком нирок. Це вірний знак, що живці готові до висадки на ділянці.

Для саджанців готуються спеціальні ямки, попередньо политі марганцівкою. Бажано, щоб в лунках земля була змішана з піском, що в подальшому покращить харчування троянди. На перші кілька тижнів бажано захистити висаджені троянди банками зверху.

You cannot copy content of this page