Перейти до вмісту

Є люди, які ніколи вас не приймуть, що би ви не робили…

Є люди, які ніколи вас не приймуть, що би ви не робили. Ні у ваших досягненнях, ні у вашому коханні, ні тим більше у ваших провалах. Навіть якщо ви вивернетеся вище власних сил і принесете їм на тарілочці своє серце, вони все одно відвернуться і займуться своїми справами.

Не тому, що ви недостатньо хороші, а тому що вони не здатні прийняти. Не можуть розширити своє уявлення про життя. Не можуть стати м’якшими. Не можуть побачити. Просто не можуть і все тут. Це їхні особисті складнощі.

На жаль, часто такими людьми є батьки. Начебто їх не обирають. Принаймні свідомо. І згодом батьки все менш гнучкі у своїх судженнях.

А потім, після батьків наступними негнучкими людьми виявляються подружжя. І зазвичай в тих же місцях. Їх ви вже самі вибираєте, щоб таки дотиснути пояснити, заслужити, зігнути, переконати, сподобатися. Якщо на одній коханій людині не вийшло, на іншій обов’язково треба відігратися!

Ось так і сходиться гора з горою. Знаходить один негнучкий фрагмент душі на інший і зростається в кровопролитній сутичці думок.

Якщо можна пояснити щось, то, звичайно, добре б пояснити. Якщо можна пом’якшитися, не втрачаючи себе, можна і пом’якшитися.

Але найчастіше доведеться оплакати неможливість контакту з цією людиною, в цьому місці і таким чином. Ось реально оплакати горючими сльозами. Без жартів, без удаваного розуміння, без масок просвітлення, а по-людськи з соплями та криками.

А ще добре б зрозуміти, що якщо ваші рішення, думки та риси характеру когось не влаштовують, значить, ви точно йдете своєю дорогою. І точно ви це ви. Ви відрізняєтеся, займаєте окреме місце та транслюєте свою думку. І рано чи пізно можна перестати ломитися в зачинені двері, відкривши сусідні, за якими, можливо, немає такого розжарення боротьби, а можна жити спокійно.

Мирне життя, яке найчастіше є не меншим випробуванням. Бо там не треба стукати, гнути та доводити. Там усе так, як вам треба. А можна просто жити, дихати та розвиватися не через боротьбу, а через діалог. І це справжній виклик.

А там, можливо, навчишся простіше приймати чуже неприйняття себе.