Забобонна баба казала не саджати біля будинку калину, не послухалися і прикликали горе

Всім відомо, що домашня червона калина має масу корисних властивостей для здоров’я людини. Але чи варто садити кущі цієї рослини біля будинку, щоб мати під рукою такий цілющий продукт? Я б не ставила це питання, якби не натрапила на різні погляди з цього приводу.

Домашня червона калина

Червона калина є стародавнім символом вогню і сонця. В Україні її поважають здавна, вважаючи за священну рослину. Червоні грона символізують молодість, здоров’я, любов, вірність, колір – красу, дівочу честь, а стиглі ягоди – материнство.

Раніше калину садили біля колодязів, нею прикрашали житла, коровай та весільні вінки. А дівчата заколювали калиною коси. Рослину садили на місцях вічного спокою козаків. У таких випадках калина символізувала безперервність роду та свободу нації.

Біля будинку калину теж садили. Люди вірили, що це привабить щастя та удачу, а також допоможе налагодити стосунки у сім’ї та вирішити важкі проблеми. Рослина ставала своєрідною приманкою для достатку та благополуччя. Калина оберігала людей від неприємностей. Вона надихає та підживлює людей енергією.

Були також городні та погодні прикмети, пов’язані з калиною. Наприклад, коли зацвітала калина, варто було починати сіяти гарбуз, кукурудзу та огірки. Якщо калина вже дозріла, а листя на ній залишалося зеленим, це віщувало теплу осінь. А якщо ж грона починали рано червоніти, люди чекали холодної та ранньої зими.

Калину часто садили біля будинку, де селиться новоспечене подружжя. Згідно з прикметою, це допомагало зміцнити шлюб і берегло молодят від сварок та недомовок. Як домашній оберег використовують гілки та ягоди калини. Наприклад, пару сушених ягідок можна покласти в кишеню куртки чи піджака. Захист діятиме на енергетичному рівні.

Сила червоної калини

Здавна вважалося, що калина оберігала здоров’я нареченої в новому будинку і допомагала їй стати гарною дружиною та гідною продовжувачкою роду.

Рослина допомагає не тільки зберегти, а й примножити жіночу силу, енергетику та красу. Грона з плодами калини часто клали поруч із породіллю під час пологів, а також прикрашали ними дитячу колиску при народженні дочки.

Домашня червона калина грає велику роль в українському фольклорі. Колись проводжаючи сина в далеку дорогу, мати напувала його калиновим напоєм, а з собою давала хліб із калиною. Калина уособлює духовний потяг до рідної землі, свого берега, своїх традицій.

Про це свідчить народна поезія: мова – диво калинове, калиновий міст, калинова сопілка, калинова люлька та інше. В Україні збереглося багато населених пунктів із поетичною назвою Калинівка.

Є безліч згадок про червону калину в народній музичній творчості. Так, найвідоміша українська пісня «Ой у лузі червона калина» сьогодні стала одним із найголовніших символів боротьби за свободу. Ви ж знаєте, що це гімн січових стрільців?

Інша точка зору

Незважаючи на все сказане, є люди інших традицій. Наприклад, існує думка, що садити червону калину біля будинку не до добра. Мовляв, так ти прирікаєш себе на самотність. Якщо й садити, то тільки за будинком, подалі від чужих очей.

Також це питання можна розглянути із практичної точки зору. Калина росте швидше і краще біля водойм, водяних колонок. Якщо посадити деревце біля житла, воно потребуватиме багатого поливу, а вода, у свою чергу, може негативно вплинути на фундамент будинку.

Якщо ти хочеш прикрасити свою дачу чи подвір’я кущем розкішної калини, раджу не звертати уваги на безглузді забобони. Плюсів та світлих символів у цієї рослини виразно більше. Крім того, не варто забувати і про корисні якості ягоди.

Related Post

Баба в день весілля казала, щоб я більше ніколи не знімала обручку, шкода, що я не послухала їїБаба в день весілля казала, щоб я більше ніколи не знімала обручку, шкода, що я не послухала її

З прикрасами пов’язано багато прикмет та забобонів. Особливо з обручками. Адже це не просто прикраси – це символ кохання та сімейного щастя. Виявляється, зняти обручку — погана прикмета. Сьогодні поговоримо,

Багата подруга порадила носити у лівій кишені одну річ, гроші потекли рікоюБагата подруга порадила носити у лівій кишені одну річ, гроші потекли рікою

Наші пращури приділяли особливу увагу прикметам і вірили в них. Вони передавалися з покоління в покоління. Особливо ті, завдяки яким можна було розбагатіти. Гроші та благополуччя завжди були бажані для

Таро прогноз на листопад 2022 року від Анжели ПерлТаро прогноз на листопад 2022 року від Анжели Перл

«Життя починає налагоджуватися!» — каже відома астрологиня та таролог у своїх пророкуваннях. Дуже хочетьчя у це вірит! Овен Багато Овнів у листопаді значно просунуться до своєї матеріальної мети. Це стосуватиметься