Перейти до вмісту

Зіпсують життя: 5 типів подруг, які тобі не потрібні

Ти, звичайно, не віриш у дурний міф про те, що жіночої дружби не існує. Як взагалі можна жити без подруг? Кому дзвонити о третій ночі з криком «у мене тут катастрофа!»? З ким обговорити характер колишнього та вибрики нинішнього? Хто тобі чесно скаже, що ця спідниця на тобі сидить, як балетне тріко на багемоті? Ні, без подруг ніяк.

Але є нюанс: деякі жінки з тобою зовсім не дружать. Вони тобою маніпулюють. Затишно сидять на твоїй шиї, тягнуть енергію чи поїдають твій мозок. Чайною ложечкою. На щастя, їх легко розпізнати.

Заздрісниця

Вона може бути прекрасною у всіх відносинах людиною, але заздрість зіпсує все. Не тому, що подруга-заздрісниця навмисно робитиме тобі гидоти — цілком імовірно, що такого не станеться взагалі ніколи. І не тому, що вона не зможе тримати свою заздрість при собі. Чи зможе. Ви ж подруги.

Просто їй неодмінно захочеться отримати все те, що вже маєш. І вона цього досягне, будь впевнена. І лише потім усвідомлює, що їй самій цього взагалі не хотілося. І хто буде у цьому винен? Цілком вірно, ти. А не було чого травити їй душу своїми досягненнями, так-так. Вона ще й бідний котик, а ти — зрадниця тих, хто довірився. Не питай, як так вийшло, просто попрощайся з нею.

Егоїстка

Хто примчить до тебе вночі за першим покликом з пляшкою вина та пачкою серветок? Хто піде з тобою у кафе, навіть якщо хотілося провести вечір удома? Хто ніколи не забуде тобі подзвонити? Звичайно, егоїстка. І нічого дивного у цьому немає. Просто вона все це зробить не для того, щоб допомогти тобі, а для того, щоб було кому сісти на вуха.

Її взагалі не цікавить твоє життя, проте дуже цікавить можливість розповісти тобі, як справи в неї. Ти прямо кажеш:

«Ганно, мені погано, він мене покинув».

А Ганна задирає брівки та відповідає:

«О! Погано! Знаєш, я вчора замовила суші, і привезли таку погань, ну таку погань — я думала, що помру, то мені було погано».

Рятівниця

Навіть якщо в тебе взагалі немає жодних проблем і ти збиралася поговорити зі рятівницею про відпустку, у неї знайдеться для тебе готова інструкція. Вона скаже, що тобі терміново потрібно сісти на кефірну дієту, тому що з таким тілом на пляжі з’являтися не можна.

Вона пообіцяє, що тебе в аеропорту зустріне її сусід дядько Коля — ну і що, що в нього ланос і той сиплеться прямо на ходу, в якому він палить безперервно, зате безкоштовно! Рятівниці приємно почуватися твоєю турботливою матусею. І, що вже там, їй приємно тебе ще й карати, коли ти не слухаєшся. Жах, скажи?

Нещасна жертва

Всі, рішуче всі ображають цю тендітну жінку з очима кота з Шрека. А якщо її чомусь ніхто не ображає цілий місяць, бідолаха хворіє на якусь несмертельну, але важковиліковну гидоту. Постає питання, хто витирає їй сльози, годує її котика і лається з сантехніками, які неправильно поставили унітаз у її квартирі? Ти звісно.

Проблема в тому, що ти ж не дуже Бетмен. У тому сенсі, що дружня допомога — справа прекрасна, але чи можна хоча б раз просто чаю разом попити? Без героїчних вчинків? На жаль ні, не можна.

Ідейна

Ентузіазм – страшна штука: як тільки людина захоплюється чимось новим, на нього сходить одкровення і він розуміє, що всі довкола живуть неправильно. Не те, що він, просвітлений. Звичайно, новонавернений представник хоче впарити всім добро, тому терпіти його суспільство рішуче неможливо.

У такої подруги все життя в грудях горітиме революційне полум’я. А ти регулярно даватимеш їй гроші на порятунок чергового дикого кота, якого вона навіщось виловила, – інакше виявишся бездушною тварюкою. А ще трупожеркою. Просто тому, що ти не вегетаріанець, як вона. Загалом, тікай від неї, поки тебе теж не осяяло якимсь одкровенням.