10 фактів про каву, які Ви ймовірно не знали

Факт 1. У кінці 17 століття британський король наказав закрити всі кав’ярні країни, так як на його думку, там постійно збиралися жителі країни, налаштовані опозиційно до нього. За прикладом монарха надійшли і керівники інших великих на той момент країн.

Факт 2. Є досить чіткий розподіл між вживанням різних сортів кави. Наприклад, арабіці віддають перевагу 70 відсотків любителів кави, а робусті – 30. Арабіка має дуже приємний смак, а ось робуста містить більше кофеїну і має досить низьку вартість. При виробництві розчинної кави ці два сорти змішуються.

Факт 3. Кавові дерева можуть виростати до дев’яти метрів. Для зручності складання зерен більшість виробників віддають перевагу низьким деревам.

Факт 4. Тривалість життя одного дерева до 70 років.

Факт 5. Тільки червоні кавові ягідки містять каву-боб.

Факт 6. Якщо кавові боби ще не обсмажені, то зберігати їх можна при кімнатній температурі до 12 місяців. При цьому їх смак і якість не будуть погіршуватися. Цікаво, що властивості зерен починають зникати через два дні після обсмажування.

Факт 7. Такий улюблений багатьма кави «американо», варіацій якого сьогодні досить багато, з’явився під час війни в 40-х роках. Тоді солдати не могли пити настільки міцний напій, популярний практично у всій Європі, і просили додавати в нього воду, щоб хоч трохи послабити смак.

Факт 8. Варто сказати, що еспресо містить меншу кількість кофеїну, ніж кава, приготована «краплинним методом». Це пов’язано з тим, що для приготування напою потрібно кілька хвилин і вода практично не взаємодіє з кофеїном, відповідно його кількість не така вже й велика.

Факт 9. У країнах вирощування кавових дерев їх плоди і зараз збирають вручну, що необхідно для забезпечення максимальної якості збірки. Досвідчений фахівець, який ось уже багато років займається складанням кавового врожаю, може протягом одного робочого дня зібрати до семи скриньок бобів, кожна з яких має вагу до 90-100 кг. За одну корзину людина отримує від двох до десяти доларів. А ось коли зерна підсушені і обсмажені, то вартість одного ящика збільшується до 100 доларів.

Факт 10. Найбільшукількість кави вживають фіни, один дорослий може випити приблизно шість чашок кави середньої міцності на протязі одного дня.

You cannot copy content of this page