Чим коричневі яйця відрізняються від білих, обираю корисніший продукт для дітей

Білі курячі яйця коштують зараз так багато, наче вони золоті. Втім, це стосується й коричневих яєць. Але чи є між ними якась суттєва різниця?

Моя мама завжди купувала саме білі курячі яйця. Мовляв, ці смачніші за коричневі. Коли я пробувала і ті, й інші, жодної різниці не відчувала. Але мамі здавалося, що вона є. Насправді все виявилося зовсім інакше. Смакової різниці у цих видах яєць справді немає.

Своє забарвлення яйця одержують залежно від того, яка курка їх знесла. Різні породи курей-несушок відрізняються між собою зовнішнім виглядом.

Так, курочки білого кольору та зі світлими вушними мочками несуть білі яйця. А у курей з коричневим пір’ям і червоними вушними мочками виходять коричневі яйця.

Є й інші породи курей, які несуть трохи рясні яйця. Часом вони виходять навіть трохи блакитними зовні. Але в наших широтах подібне ти не зустрінеш точно.

Ще я чула, що яйця коричневого кольору поживніші і корисніші. Це теж чергова дурість і маркетинговий прийом. І ті, й інші яйця мають однакові якості. Так, у 100 г яєць міститься 157 ккал, а також 12,7 г білка, 11,5 г жирів та 0,7 г вуглеводів.

Крім того, цей продукт є чудовим джерелом вітаміну А, К, Е, В12. Також у ньому міститься біотин, фосфор, селен, кальцій, фолієва кислота та омега-3. Все це ти отримаєш, з’ївши куряче яйце будь-якого кольору.

То чим же коричневі курячі яйця відрізняються від білих? Існує думка, що у темних яєць товстіша шкаралупа. Але це неправда! Щільність шкаралупи залежить зовсім від кольору яєць, як від віку несушки. Чим молодша курка, тим товшою буде шкаралупа її яєць.

До речі, про шкаралупу. Це дуже корисна штука, особливо якщо йдеться про дачні справи. Також яєчну шкаралупу використовують для різних косметичних процедур, які можна робити у домашніх умовах. Але найбільше мене здивувало те, що із шкаралупи роблять поживний порошок.

Якщо коричневі та білі яйця нічим не відрізняються одне від одного, чому у них найчастіше різна ціна? Відповідь до банальності проста.

Коричневі несушки з червоними мочками вух, як правило, більші за розміром, ніж світлі курки. Отже, вони більше їдять, тому їм потрібно більше корму. Чим дорожче утримуварня курок, тим дорожчі їх яйця.

Проте, напевно, знайдуться люди, які скажуть, що різниця в яйцях таки є. І найчастіше це залежить зовсім не від їхнього кольору, а від походження цього продукту. Так, домашні яйця завжди смачніші, у них більш насичений за кольором жовток. І розмір таких яєць, як правило, більший.

Яйця — один із найуніверсальніших продуктів. З них можна готувати солоні та солодкі страви, а також різноманітну випічку. Їх можна смажити, варити та запікати.

 

 

Розкажи, які яйця купуєш і як ти їх готуєш.

You cannot copy content of this page