Перейти до вмісту

10 причин подрімати вдень

Немає кращої енергії, ніж та, що ми отримуємо після гарного сну. Недавні дослідження показали, що короткий сон поновлює енергію тіла і розуму. У цій статті Ви дізнаєтесь десять причин, чому варто хоча б інколи спати вдень.

1. Підвищена продуктивність

Прогресивні світові компанії облаштували кімнати для сну для своїх співробітників. В Японії закон вимагає, щоб робочі відпочивали після обіду. Чому? Тому що дрімота покращує продуктивність. Коли люди працюють більше годин, ніж належить, дрімота діє як енергетичний імпульс. Але якщо Ви працюєте з 9 до 17 в звичайній зміні, краще уникати дрімоти, так як це може вплинути на нічний сон.

2. Підвищення енергії без стимуляторів

Щоб підбадьоритися, потрібно випити чашку кави або енергетичний напій з цукром. Але кофеїн і цукор можуть підвищити енергію ненадовго. Це може привести до менш продуктивної роботи і втоми в кінці дня. Ці тимчасові рішення дають енергію, але можуть завдати шкоди здоров’ю. Особливо небезпечні енергетичні напої, які чинять тиск на серце, в той час як Ваш організм зневоднюється. Дрімота – це кращий варіант.

3. Ясність думок

Під час сну мозок робить «чистку», де він класифікує дані і об’єднує спогади. Після пробудження Ваші думки будуть більш організованими.

4. Підвищена бойова готовність

Кожна людина знайома з занепадом сил. Природньо, люди відчувають падіння життєвої енергії через 8 годин після пробудження, зазвичай між 2 і 4 годинами дня. Дослідження показують, що після дрімоти можна збадьоритися і уникнути цього.

5. Безпека

Здоровій людині потрібно від 7 до 8 годин сну, але багато людей сплять 6 і менше, тому вони знаходяться в поганому настрої і роблять помилки. Підвищується ризик дорожньо-транспортних пригод та робочих помилок. Короткий сон збільшить концентрацію і зменшить ці ризики.

6. Поліпшення пам’яті

Сон особливо хороший для навчання і збереження пам’яті. У кількох дослідженнях з’ясувалося, що учні, які дрімали до іспитів, набрали більше балів на своїх тестах. Причина? Під час сну частина мозку, яка об’єднує короткочасну пам’ять, використовує час для передачі інформації в довгострокову пам’ять.

7. Гарний настрій

Сон – це розслаблююча діяльність, що впливає на настрій, викликаний фізичною активністю. Короткий сон не замінює нічний, але може поліпшити поганий настрій і зменшити стрес.

8. Більше творчості

Хороший сон дозволить Вашому мозку правильно обробляти інформацію, тому коли Ви прокинетеся, зможете творчо комбінувати ідеї.

9. Менше стресу

Дрімота протидіє негативним наслідкам стресу і занепокоєння. Дослідники виявили, що розслаблене дихання під час сну прибирає напругу в спині і плечах, знижує кров’яний тиск.

10. Поліпшення здоров’я

Сон впливає на загальний стан здоров’я. Дослідники виявили, що ті, хто регулярно спить вдень, мають низький ризик розвитку хронічних хвороб.