Хірургія, реабілітація та протезування: в МОЗ розповіли про безоплатну допомогу постраждалим українцям

З початку повномасштабної російської збройної агресії стрімко зростають цифри мирних жителів у тому числі дітей, які потребують протезування. Найбільше постраждалих, звичайно, з прифронтових областей. В Україні вже діє програма, яка гарантує безоплатну хірургічну допомогу, реабілітацію та протезування цивільним дорослим та дітям, постраждалим від бойових дій.

Про це розповіла керівник директорату медичних послуг МОЗ України Олександра Машкевич в ефірі інформаційного телемарафону, пише ЦЕ EASY.

Вона наголосила, що пацієнт отримує всі медичні послуги безоплатно. Програма допомоги розподілена умовно на дві частини та фінансується Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством соціальної політики України.

Так сам процес протезування, оплати та виготовлення протезу фінансується коштом державних програм Мінсоцполітики. Встановити протез можуть у тій лікарні, де знаходився пацієнт, або безпосередньо в ортезо-протезному підприємстві, де є лікарняні палати та відповідні фахівці.

“МОЗ забезпечує надання екстреної медичної допомоги та хірургічного втручання, яке оплачується коштом програми медичних гарантій. Кожна лікарня комунальної форми власності, має укладений договір з Національною службою здоров’я України. І, маючи пакети хірургічної допомоги та реабілітаційних послуг, надає всі ці послуги пацієнту безоплатно. Надається медична допомога в стаціонарі, туди ж запрошуються фахівці медико-соціальної експертної комісії, проводиться ця комісія і видається безпосередньо індивідуальна програма реабілітації, яка включає також процес протезування. До стаціонару приходять вже фахівці ортезо-протезних підприємств, прямо до ліжка пацієнта, роблять необхідні заміри й укладають договір для виготовлення протезу”, – розповіла Машкевич.

Related Post

Професор-вірусолог розповів про підготовку до другої хвилі коронавірусуПрофесор-вірусолог розповів про підготовку до другої хвилі коронавірусу

На думку професора-вірусолога для тих, хто побоюється другої хвилі коронавируса, існує розумний вихід – приділити пильну увагу підтримці власного фізичного тонусу і зміцнювати здоров’я за рахунок фізичних вправ і правильного