Болі в спині, втома, тривожність: шість попереджувальних знаків організма про брак фізичної активності

Малорухливий спосіб життя – одна з найшкідливіших і найпоширеніших звичок, яка здатна призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Щоб цього не допустити, потрібно вчасно прислухатися до свого організму та звертати увагу на сигнали, які він посилає.

Фахівці виділили шість ознак, що вказують на нестачу фізичної активності.

Постійне почуття втоми

Важко повірити, але саме відсутність руху здатна більше втомити людину, ніж його надлишок. Якщо ви намагаєтеся стежити за харчуванням, достатньо спите, але все одно протягом дня відчуваєте втому, можливо, справа в нестачі фізичної активності.

Перепади настрою

Сидячий спосіб життя досить сильно впливає на наш організм, що призводить до підвищення рівня холестерину, кров’яного тиску та гормональних збоїв. Через що можуть бути різкі перепади настрою, зниження лібідо, болі при місячних, різке збільшення ваги.

Щоб нормалізувати роботу гормонів і зберегти здоров’я, важливо включити у своє повсякденне життя фізичні навантаження. Це може бути як аеробіка чи біг, так і йога.

Часте почуття тривоги

Дослідження, проведені групою вчених з Університету Тасманії, підтвердили взаємозв’язок між часом, проведеним сидячи, та станом пригніченості. Так з’ясувалося, що респонденти, які проводили понад шість годин на день, сидячи, відчували тривогу і стрес сильніший за тих, хто просидів на роботі не більше трьох годин. При цьому особливо помітно погіршення психічного та емоційного стану було у жінок.

Задишка

Задишка – це прояв організму на явну нестачу повітря, кисню. Задишка часто трапляється у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. У них усі м’язи тіла працюють напівсили, їх скорочень недостатньо, щоб підтримати роботу серця.

Якщо у вас офісна робота і ви більшу частину часу просиджуєте за робочим столом, то в такому разі ваші легкі затиснуті, а згодом від довгого сидіння в такій позі м’язи спини спазмуються і не дозволяють легеням повноцінно дихати вже в будь-якому положенні. Така ж біда трапляється, якщо людині доводиться багато часу проводити зігнувшись.

Щоб цього уникнути, варто постійно робити вправи на розтяг м’язів шиї, плечей, грудної клітки, зони між лопатками.

Болі у спині та куприку

Малорухливий спосіб життя призводить до того, що з часом м’язи втрачають здатність скорочуватися і стають слабкими. Що, у свою чергу, призводить не тільки до погіршення постави, але і болю у спині. Особливо часто з таким стикаються люди, які проводять весь робочий день, сидячи за комп’ютером. Щоб упоратися із проблемою, потрібно привчити себе протягом робочого дня виділяти по 5-10 хвилин на розминку.

Але болі в спині можуть попереджати й про серйозніші проблеми. Наприклад, травми хребта, дегенеративний артрит чи різні інфекції. Якщо біль має постійний характер, потрібно звернутися до лікаря.

Проблеми із травленням

Болі внизу живота, тяжкість, нудота, здуття та інші неприємні симптоми можуть бути наслідком недостатньої активності. Залишати їх поза увагою не можна. Якщо у вас проблеми із травленням, обов’язково зверніться за допомогою до фахівця.

Щоб уникнути можливих проблем, намагайтеся більше рухатись: під час роботи дозволяйте собі невеликі перерви на розминку, виділяйте час на прогулянку на свіжому повітрі. Не зайвим буде й легка зарядка вранці.

Фахівці радять присвячувати фізичним активностям чотири дні на тиждень. Інакше у кілька разів збільшується ймовірність ожиріння та розвитку серцево-судинних захворювань навіть у молодості.

Related Post

Сон в мокрих шкарпетках і ще 9 дивних звичок для довголіттяСон в мокрих шкарпетках і ще 9 дивних звичок для довголіття

Кращі уми людства знайшли незвичайні, але приємні і прості речі, які ми можемо робити для свого здоров’я прямо сьогодні. 1. Спіть з 10 вечора до 6 ранку Це найкращий час

Коронавірус не страшний: господарі кішок і собак мають менше ризиків заразитисяКоронавірус не страшний: господарі кішок і собак мають менше ризиків заразитися

Дивовижний факт про коронавірус з’ясували вчені. Виявляється, власники домашніх тварин мають реальні шанси «познайомитися» з вірусом тільки з новин. Ризик заразитися у них набагато нижче, ніж у тих, хто не

Ніч без смартфона…Ніч без смартфона…

Звичка «забувати» ввечері про мобільний телефон допомогти відчувати себе бадьоріше і енергійніше. Обстеживши чоловіків і жінок від 18 до 45 років, психологи університетів Упсали (Швеція) і Уейн штату Мічиган (США)