3 звичних речі, які можуть бути небезпечні, а ми навіть не підозрюємо

Деякі звичні речі, які здаються нам цілком нешкідливими, можуть становити небезпеку для здоров’я людини і навіть ії життя. Наприклад, практично ніхто не здогадується, що навіть звичайна картопля може погубити нас.
недавно натрапили на фотографію картоплини, яка дуже довго пролежала під кухонним столом і перетворилася на щось інопланетне.

Один з коментаторів застеріг автора знімка, що гнила бульба може бути вкрай небезпечною. Ми вирішили перевірити цей факт і з’ясували, що це дійсно так. А ще дізналися, що нас можуть позбавити життя та інші неочевидні предмети, такі як торгові автомати.

Картопля
Багато людей, особливо що живуть в сільській місцевості або в приватних будинках міської межі, заготовляють на зиму картоплю, причому цілими мішками і ящиками. Як правило, овочі зберігаються в погано провітрюваному підвалі або коморі. І іноді так трапляється, що бульби починають гнити (такий сорт попався або вчасно не з’їли). Так ось, якщо в приміщенні відсутня вентиляція, то гази, що виділяються зіпсованою картоплею, можуть привести до смерті.
Тільки в Україні зафіксовано кілька випадків, коли люди спускалися в підвал, щоб перебрати запаси або викинути, втрачали там свідомість і врешті-решт гинули.

Справа в тому, що при гнитті цей самий споживаний в США овоч виділяє Меркаптани, вуглекислий газ і метан. Меркаптани мають різкий нудотний запах, для людини вони вкрай токсичні. До речі, саме цю газоподібну речовина в мізерних кількостях додають в природний газ для виявлення витоку по запаху.

Ще більш небезпечний для людини вуглекислий газ, який накопичується внизу, адже він не має запаху і кольору. У сукупності ці виділені картоплею речовини як раз і можуть відняти життя людини, що спустився в підвал, який довгий час був замкнений.

Спрей для тіла
Цим косметичним засобом користуються мільйони людей у ​​всьому світі, але мало хто замислюється про те, що його неправильне застосування небезпечно для здоров’я і навіть життя.

Так, в 1998 році 16-річний хлопець на ім’я Джонатан Кейпвелл з Великобританії загинув через те, що занадто багато користувався дезодорантами. Підліток переживав, що сильно потіє, і часто кропив тіло спреями. Найчастіше він робив це в маленькій ванній за закритими дверима або в спальні. І одного разу Джонатан помер від серцевого нападу прямо в своїй кімнаті.
Судмедексперти заявили, що в крові юнака було виявлено бутану і пропану в 10 разів більше норми. Нагадаємо, ці гази входять до складу спреїв як пропелленти. І, судячи з усього, вони довгий час накопичувалися в тілі хлопчика.

Торговий автомат
Те, що ви зараз прочитаєте, може здатися несерйозним. Виявляється, торговельні автомати щорічно вбивають більше людей, ніж акули. Наприклад, за даними Комісії з безпеки споживчих товарів США, в період з 1978 по 1995 рік було зафіксовано 37 смертельних випадків, пов’язаних з вендинговими пристроями. В середньому це становить 2,18 смерті в рік. А з 1994 по 2004 рік в США було зареєстровано всього 6 нападів акул, що призвели до летального результату, що в середньому становить 0,6 смерті в рік. Таким чином, торгові автомати дійсно більш смертоносні, ніж акули.

Ось вам свіжа статистика, ще сумніше. У період з 2002 по 2015 рік щорічно від взаємодії з торговим автоматом 1 730 осіб отримували травми, 4 з них виявлялися смертельними. Нагадаємо, це в рік!
Постраждати можна, якщо вендінговий автомат розгойдувати, стукати по ньому, пхати в отвори кінцівки. 400-кілограмовий апарат може перевернутися прямо на людину, не залишивши шансів на життя. Так сталося з канадським студентом Кевіном, який дуже наполегливо хотів дістати кока-колу з отвору.
До речі, найбільш поширена травма, отримана при контакті з торговим автоматом, – травма голови (20% з усіх випадків).

You cannot copy content of this page