5 ситуацій, коли чай виграє у кави

Існує багато причин, через які люди вранці віддають перевагу каві. Але найчастіше, замість чашки еспресо або американо доречніше буде хороший чай. Звичайно, переконані кавомани не погодяться з цією точкою зору, але люди, в рівній мірі цінують і чай, і кавe, можуть сміливо провести невеличкий експеримент над собою.

1. Коли необхідно швидко прокинутися і знову не заснути
Багато хто звик думати, що немає нічого ефективніше дози кави відразу після пробудження – щоб очі відкрилися. Але навіть “непрофесіонали” знають, що в хорошому зеленому чаї кофеїну нітрохи не менше, ніж в міцній кавв. А в деяких сортах – набагато більше. Зате чай “працює” акуратніше кави, дбайливіше по відношенню до тіла – ніяких потрясінь для серця і перезбудження для нервової системи.

2. Коли потрібно натхнення серед дня
Наприклад, у вас запланований мозковий штурм. І навіть якщо з ранку енергії було достатньо, до середини дня ви з різних причин відчуваєте млявість і занепад сил. І починаєте думати в сторону чашечки кави – всі знають, що він дає відмінний прилив сил вже втомленому тілу.

Але ми ж пам’ятаємо про вміст кофеїну в зеленому чаї, так? Все вірно, вдень хороший чай діє точно так же, як і вранці – м’яко і дбайливо повертає нам можливість бути більш ефективними. Ця властивість особливо стане в нагоді перед важливою нарадою.

3. Коли хочеться попрацювати після 22:00
Кращі ідеї приходять перед сном! Саме тому деякі люди вважають, що вони по-особливому ефективні, якщо працюють вночі. У цій теорії є напівнаукове пояснення: після заходу сонця, коли весь світ затихає, і ніхто нікуди не поспішає, дійсно набагато простіше прислухатися до внутрішнього голосу, знайти потрібні фрази або вирішити головоломку. І тут на допомогу знову приходить зелений чай з його м’яким і тривалим ефектом. Важливо пам’ятати також зворотний бік медалі – якщо вам навпаки не потрібно працювати і хочеться заснути вчасно, краще не пити зелений і чорний чай після 18 годин, а віддати перевагу трав’яним заспокійливим напоям.

4. Коли потрібно підняти низький тиск
В цілому це дуже спірне питання – чи потрібно піднімати тиск будь-якими тонізуючими напоями. Але якщо дуже хочеться домогтися такого ефекту, то каву можна замінити чаєм, який не дасть побічних ефектів у вигляді зайвого порушення нервової системи. Особливо доречною буде ця заміна, якщо у вас є до того ж і проблеми з шлунково-кишковим трактом або нирками.

5. Коли потрібно просто підняти настрій
Є чимало людей, які п’ють каву не для того, щоб підбадьоритися, а виключно по любові – кава допомагає їм стати радісніше і щасливіше. Але багато хто навіть не підозрює, що хороший чай способ надати точно такий же вплив.

А у вас бувають ситуації, у яких хороший чай виручав вас набагато якісніше, ніж ароматна кава?

You cannot copy content of this page