6 важливих питань про імунітет

Вважається, що саме восени потрібно особливо зміцнювати імунітет. Однак з даною темою пов’язано багато міфів, які пора розвінчати!

Імунітет починає формуватися ще під час внутрішньоутробного розвитку. Він захищає нас від мікробів, пухлинних клітин, паразитів. Сьогодні модно стежити за своїм здоров’ям, але більшість з нас роблять це неправильно.

Немовлята мають потребу в стерильності?
Це перебільшення, продиктоване бажанням дбайливих батьків перестрахуватися. Насправді малюкові достатньо дотримання найпростіших правил гігієни. А ось стерильність навіть шкідлива – вона гальмує розвиток імунітету. Адже імунітет до певної хвороби формується за допомогою щеплення, яка змушує організм виробити потрібні антитіла і «запам’ятати» цю реакцію.

Що роблять любителі чистоти? Стерилізують дитячий посуд, обробляють антисептиками все поверхні, нескінченно миють іграшки. Але так зникають мікроби, до яких потрібно сформувати імунітет у дитини. Крім того, звільняється місце для розвитку більш небезпечних, патогенних мікроорганізмів, стійких до антисептиків.

Чистий посуд, який досить обдати окропом, звичайне вологе прибирання і провітрювання приміщення – цього цілком достатньо для здоров’я дитини. А якщо ви додасте загартовування – зробите крок до формування здорового імунітету.

Слабкий імунітет відкриває шлях всім хворобам?
Це не так хоча б тому, що деякі хвороби розвиваються без задіяння імунної системи. І вже з плином часу послаблюють її. Наприклад – цукровий діабет.

У розвитку багатьох хвороб слабкий місцевий імунітет відіграє лише роль «останнього пазла» в зображенні. Так йде справа з виразкою шлунка: все починається з порушення кислотності шлункового соку.

Алергія – ознака проблем з імунітетом?

На одні й ті ж продукти різні люди реагують по-різному. Наприклад, хтось вживає ароматні цитрусові з задоволенням у великій кількості, а хтось мучиться від симптомів алергії, якщо спробує невеликий шматочок. Багато списують цю проблему на слабкий імунітет, але це всього лише міф!

Справа не в слабкому імунітеті, а в надмірному виробленні захисних антитіл. Організм алергіка прийняв певний продукт за «агресора» і вирішив «перестрахуватися» в боротьбі з ним, викинувши в кров неміряну кількість антитіл. Така реакція може виникнути і у здорових людей з хорошим імунітетом – алергени у кожного свої.

Імуностимулятори попереджають застуду?

Існує думка: у наших сучасників імунітет знижений, і його потрібно стимулювати штучно. А по телебаченню в сезон грипу та ГРВІ рекламують «підсилювачі імунітету». Чому б не купити ліки і не попередити хворобу?
Навпаки, імунітет часто у багатьох підвищений (а це причина великої кількості алергіків і діабетиків в наш час).

Тому таблетка иммуномодулятора, прийнята на всякий випадок, без призначення лікаря, може стати причиною розвитку деяких аутоімунних патологій. Думка фахівців однозначна: людям без патологій додаткова допомога у вигляді імуностимуляторів не потрібна. Приймати ці препарати можуть лише хворі з важкою патологією. Так, імуностимулятори прискорюють одужання, але організм перестає боротися з хворобою самостійно і може звикнути до цього.

Різка зміна клімату корисна?
Наші бабусі були впевнені: різка зміна клімату піде на користь дитині. Саме тому вони відправляли дітей на море «для імунітету і здоров’я».

Відпочинок на морі дійсно може піти на користь здоров’ю, проте акліматизацію ніхто не відміняв. Якщо ви звикли до помірного клімату і відправляєтеся в країну, де температура не опускається нижче 30 °, будьте готові до симптомів акліматизації.

Дитячому організму ще важче впоратися з цим стресом. Саме тому краще відправити дитину влітку в село, в звичні кліматичні умови, де можна загартовуватися ходінням босоніж і купанням – «для імунітету». І тільки після цього вирушати на море.

You cannot copy content of this page