Перейти до вмісту

7 кроків, щоб стати ранньою пташкою

  • від

Проблеми з підйомом вранці? Деякі прокидаються з самого раннього ранку, і це природньо для них. Інші повинні звикнути до цього режиму через характер роботи або різні життєві обов’язки. Дізнайтеся, що може допомогти Вам встати рано і в той же час підтримувати гарний настрій.

1. Режим

Виспатися. Фахівці кажуть, що якщо ми надамо організму достатню кількість часу для відновлення, ми зможемо обійтися без особливих проблем – і без будильника. Якщо Ви фізично не в змозі встати з ліжка після першого сигналу і декількох снів, і Ви відноситеся до загалом здорових людей, то Ви, ймовірно, лягаєте занадто пізно.

2. Якість сну

Подбайте про якість вашого сну. Світло впливає на рівень секреції одних гормонів або блокує інші. Мелатонін, що виробляється шишкоподібною залозою, полегшує засинання і зменшує кількість пробуджень під час сну. Крім того, він зміцнює імунітет і протистоїть вільним радикалам. Для правильного функціонування нам необхідно підтримувати правильний баланс між кількістю серотоніну (гормону, який сприяє відчуттю благополуччя і щастя) і мелатоніну, Вплив світла під час сну зменшує синтез і виділення мелатоніну. Крім того, велика кількість світла ввечері ускладнює засипання. Це також стосується світла, випромінюваного електронними пристроями.

3. Не шукайте виправдань

Спробуйте встати, як тільки прокинетеся. Мимовільне пробудження означає, що Ви, ймовірно, перебуваєте у фазі легкого сну, і повторне засинання може привести Вас в більш глибоку фазу. Це ускладнить підйом вранці.

4. Запрограмуйте себе

Правильна доза рутини дозволяє Вам працювати з більшою ефективністю в будь-який час доби. Якщо Ви звикли вставати в визначеному порядку, включати радіо, снідати, робити ранковий туалет, одягатися і пити чашку кави перед виходом, тоді Ви рятуєтеся від непотрібних думок про те, «з чого почати», щоб це зробити. Фіксований розклад дня або навіть ранку також дозволить Вам швидко оцінити, коли Ви спізнюєтеся, коли відбувається щось несподіване.

5. Підготуватися до підйому

Якщо у Вас є проблеми з організаційними заходами вранці, то підготуйте все, що Ви можете підготувати самостійно ввечері. Підготуйте одяг і повісьте його на вішалку. Якщо у вас є діти, переконайтеся, що вони теж готові. Коли це дійсно необхідно, Ви можете навіть приготувати бутерброди і покласти їх в холодильник.

6. Звикайте поступово

Іноді потрібен час, щоб розвинути до деяких звичок. Зосередьтеся на покращенні своєї ефективності, замість того, щоб дратуватися, що щось пішло не так. Згодом Ви будете все більше дивуватися, встаючи вранці.

7. Знайдіть мотивацію

Нам подобається діяти, коли ми бачимо результати нашої діяльності. Прокидатися вранці, просто встаючи для багатьох людей, може не бути достатньою причиною. Тим часом, підтримання правильного циркадного ритму корисно для нашого організму. Якщо ви можете, розплануйте свої обов’язки так, щоб у Вас дійсно була причина вставати вранці. Добре, якщо Ви будете робити це з задоволенням та ентузіазмом.