7 правил для здоров’я і довголіття

Дотримуйтесь кілька основних правил, щоб зберегти бадьорість, енергію і здоров’я протягом всього життя.
Людина, як правило, народжується здоровою. І тільки потім накопичуються недуги, шкідливі звички. Це скорочує життя і робить його менш комфортним, у порівнянні з тим, якою вона могла б бути, якби ми вели себе кілька розумніше.

1. Здорова їжа. Не захоплюйтеся екзотичними дієтами – людина повинна отримувати всі необхідні речовини: білки, жири і вуглеводи. При різноманітному харчуванні у вас буде здорове серце і відмінна імунна система. А щоб втратити вагу, якщо у вас є така необхідність, потрібно просто спалювати більше калорій, ніж вживати.

2. Висипатися. Дорослі повинні спати від 7 до 9 годин кожен день, а дітям шкільного віку потрібно 10-11 годин здорового сну. Спати рекомендується в повній темряві, оскільки навіть найменші промені світла заважають речовинам, які відповідають за відпочинок організму. Якщо ви не можете повністю виключити проникнення світла в кімнату, надягайте маску для сну. Велике значення має температурно-вологісний режим, для здорового сну потрібні прохолода (17-19 °) і вологість повітря не менше 50%.

3. Гігієна і відмова від шкідливих звичок. Частіше мийте руки – не менше хвилини з милом, бажано максимально натуральним, краще всього господарським. Чистіть зуби (не менше 2 хвилин) і використовуйте нитку для зубів регулярно два рази на день, щоб запобігти появі зубного каменю. Уникайте таких ризикованих заходів, як швидка їзда, бійки, незахищений секс.

4. Здорові відносини. Відкрийтеся іншим, поділіться своїм потаємним з тими, кому ви довіряєте. Це надзвичайно важливо не тільки для налагодження міжособистісних відносин, але і для почуття емоційної задоволеності. Підтримуйте здорові відносини з друзями і рідними.

5. Фізична активність і секс. Корисно регулярно займатися спортом, але якщо немає можливості відвідувати фітнес-клуб, спробуйте робити силові вправи вдома. М’язи, які ви накачаєте, допоможуть поліпшити обмін речовин, зміцнити кістки. Проводьте більше часу поза приміщенням, ходіть пішки. А регулярний секс зніме стрес, підвищить імунітет, спалить багато калорій, зміцнить серце, м’язи, судини і забезпечить міцний сон.

6. Зменшити темп. У гонитві за успіхом багато з нас все більше і більше працюють, не залишаючи часу на відпочинок. Чим допомогти собі в цьому випадку? Повноцінно відпочивайте, причому відпочинок повинен бути дійсно відпочинком – якщо ви зайняті на роботі розумовою працею, нічого не аналізуйте під час відпустки або вихідного дня, просто розслабтеся, найкраще на природі. Або займіться якимось простою фізичною працею.

7. Навчитися говорити «ні»! Чому інтереси і бажання інших людей важливіші за власні потреб і бажань? Більше думайте про себе і вчіться говорити оточуючим «ні». Здоровий егоїзм ніколи не зашкодить. Це ваше життя і вирішувати, яким воно буде, тільки вам!

You cannot copy content of this page