9 дурниць, які ми робимо не замислюючись практично кожен день

Навчившись чогось раз, людський мозок досить рідко піддає ці знання під сумніви і діє по накатаній. Якісь звички нав’язані нам батьками (хто не чув фразу «купатися після їди не можна!»).

Інші ми виробляємо в собі самі, наприклад дотримуючись віянь моди, тому із задоволенням використовуємо патчі проти зморшок і завзято натираємо стегна щіткою, щоб позбутися целюліту . А що, якщо ми скажемо, що все перераховане і не тільки – насправді дурниця?

Ми переконані, що для розумного життя, а головне власної безпеки, необхідно періодично піддавати сумніву і перевіряти ще раз будь-яку інформацію, як би переконливо вона не звучала. Тому ми розвінчали 9 стійких міфів, які були розташовані надто близько безпідставно вкоренилися в житті багатьох людей.

Міф № 1. Не можна кип’ятити воду двічі
Вважається, що воду не можна кип’ятити двічі, так як в ній утворюються канцерогени, вона стає важчою і до того ж стає «мертвою», виділяючи дейтерій, який призводить до старіння організму. Нові дослідження вчених довели: це переконання лише розхожий міф. Вода сама по собі дійсно містить певні елементи, наприклад той же дейтерій, фториди і нітрати. Але кількість їх настільки мала, що не впливає на організм і до того ж ніяк не пов’язане з повторним кип’ятінням. Єдине, за чим варто стежити на постійній основі, – це накип, який утворюється в чайнику, і не нехтувати фільтрацією проточної води.

Міф № 2. Сухі масажі щіткою позбавляють від целюліту
Ті, хто набрав неймовірну популярність масажів сухою щіткою насправді зовсім не позбавляють від целюліту і до того ж мають ряд протипоказань, про які прийнято замовчувати. Максимум, на що можна розраховувати, – це ефект відлущування шкіри, але розбити жирові грудочки подібним впливом неможливо. Навпаки, можна зробити тільки гірше, якщо натирати шкіру кожен день, так вона може втратити еластичність, стати травмованою і сухою. Більш ефективним засобом в боротьбі з целюлітом вважаються масажі.

Міф № 3. Щоб зловити мережу, потрібно підняти телефон
При поганому інтернет-зв’язку наша рука немов автоматично тягнеться вгору. Чи допомагає це? Звичайно, ні. Справа в тому, що зв’язок розосереджується по місту більш-менш рівномірно. Але на неї, зрозуміло, впливають деякі чинники, наприклад віддаленість вишки конкретно від нас і будівлі на шляху сигналу. Тому піднімати телефон, перебуваючи в одній точці, більш ніж безглуздо. Набагато краще буде спробувати відійти на пару-трійку метрів від свого місця розташування.

Міф № 4. Можна робити розтяжку перед тренуванням
Відразу відзначимо, що є 2 типу розтяжки: статична і динамічна. Дослідники вивчили перший тип і прийшли до однозначного висновку, що статична розтяжка не дуже хороший спосіб розминки перед активними тренуваннями. Вона не тільки не знижує ризик появи травм (оскільки вони відбуваються через нестачу сили, а не гнучкості), а й послаблює витривалість м’язів, що призводить до меншої інтенсивності і тривалості тренування, особливо бігу.

Міф № 5. Не можна плавати відразу після їжі
Старе переконання, що потрібно почекати після їжі як мінімум 30 хвилин, перш ніж йти плавати, так само не більше ніж міф. Він базується на ідеї про те, що після щільного прийому їжі кров приливає до травного тракту і недостатньо живить руки, ноги, а також легкі. Насправді ж в людському тілі досить крові, щоб воно повноцінно функціонувало навіть після обжерливості. Інша справа, що інтенсивні навантаження на повний шлунок завжди погана затія, і це не обов’язково пов’язано з плаванням. Тому в спокійному перебування у воді експерти проблеми не бачать.

Міф № 6. Не можна приймати ванни під час менструації
В основному дівчата бояться приймати ванни під час критичних днів по одній головній причині: тому що вважають, що вплив гарячої води може посилити кровотечу. В реальності ж негативний вплив ванн на організм жінки в цей період не доведено, навіть навпаки, тепла вода допоможе розслабити м’язи і знизити менструальні болі. Єдине, про що варто подбати, – це гігієна, тому краще підготуватися до прийняття ванни заздалегідь.

Міф № 7. Гідрогелеві патчі позбавляють від зморшок
Гідрогелеві патчі здатні зменшити вираженість темних кіл і припухлості під очима за рахунок охолоджуючого ефекту, але не приносять користі в контексті позбавлення від зморшок. Справа в тому, що корисні елементи в латках, призначені для омолодження шкіри, наприклад молекули колагену, занадто великі і не можуть просочитися через верхній шар епідермісу, щоб досягти потрібного, більш глибокого. Саме тому їм на заміну прийшли патчі з Мікроголки, але і тут дерматологи попереджають про нетривалість видимого ефекту після їх використання.

Міф № 8. Не можна пити під час їжі
Основним аргументом негативного впливу води на травлення називають те, що вона розбавляє шлунковий сік і заважає переварюванню їжі. Насправді ж є безліч нюансів, які роблять цю думку в корені неправильною. По-перше, рідина всмоктується в шлунку досить швидко; по-друге, організм завжди виробляє шлунковий сік в тому обсязі, який необхідний з урахуванням всіх факторів – обсягу і консистенції їжі; і нарешті, присутність води в шлунку не суперечить фізіології в принципі.

Міф № 9. Промивати курку перед приготуванням – нормально
Так, досить стійка і, здається, логічно обґрунтована традиція мити сиру курку перед приготуванням насправді приносить більше шкоди, ніж користі. Згідно з дослідженнями, при митті курки через бризки ми поширюємо по кухні бактерії, наприклад сальмонели або кампілобактерії, які від води не гинуть. Непомітно для очей вони можуть потрапити на найближчі поверхні, рушник, чистий посуд, навіть їжу, що підвищує ризик подальшого зараження / отруєння. Тому при відсутності на м’ясі видимого бруду фахівці рекомендують уникати миття і просто піддавати курку тривалій термічній обробці. Цього цілком достатньо, щоб всі шкідливі бактерії загинули.

Признавайтесь, якими з цих звичок ви грішили найчастіше?

You cannot copy content of this page