Чому краще замінити свою ранкову каву чаєм?

Для багатьох людей, вживання чашки ранкової кави, ще й на голодний шлунок, є своєрідним ритуалом, який проводиться з дня на день і викликає масу позитивних емоцій.

Кава сприяє пробудженню, дозволяє зосередитися, привести думки в порядок, «розігнати» кров в судинах. Словом, приносить неоціненну користь людям, які довго і важко прокидаються вранці.

Чи так це насправді, спробуємо з’ясувати, звертаючись до деяких наукових джерел про фізіологію людини і хімічним довідників.

Наукові дослідження в області цих двох напоїв мають дуже довгу і насичену історію. Будучи широко вживаними по всьому світу, кава і чай представляють особливий інтерес, викликаний актуальністю послідовно одержуваних даних.

Основний напрямок всіх досліджень направлено на вивчення впливу складових частин напоїв на окремі органи і системи, а також – на організм в цілому.

Наприклад, дослідники з Центру науки про здоров’я і первинної медичної допомоги, розташованому в місті Утрехт, Нідерланди, в 2010 році, порівнюючи між собою чай і каву на тлі їх впливу на серцево-судинну систему, прийшли до висновку, що регулярне споживання цих двох напоїв знижує ризик розвитку патологій серця і судин.

Однак при цьому необхідно дотримуватися однієї умови – вживання повинно бути чітко регламентовано в своїх кількостях.

Цікавим є той факт, що чайний напій виявився більш ефективним, ніж кава, показуючи досить високий відсоток зниження ризику – від 45% до 20%, в області серцево-судинної системи.

You cannot copy content of this page