Чому люди можуть їсти те, що їм подобається, і ніколи не набирати вагу?

Для тих, кому досить поглянути на шматок торта, щоб набрати вагу, це здасться неймовірно несправедливим. Але насправді є люди, які можуть їсти те, що хочуть, і це зійде їм з рук.

Вчені під керівництвом Кембриджського університету визначили ряд генів, які можуть прискорити метаболізм людини або допомогти швидше спалювати жир. Ці гени були виявлені в 1600 досліджуваних худих, але здорових людей, включаючи жінок 44 розміру і чоловіків з талією 90 сантиметрів.

Вважається що дві третини людей, що мають ці гени, менш зацікавлені в їжі. Однак результати також підтверджують те, про що вже давно підозрюють менш стрункі люди. 40% з групи досліджуваних говорили, що люблять їжу і їдять все, що хочуть, не додаючи при цьому у вазі.

Дослідники вважають, що ці люди мають свої власні гени і планують окреме дослідження, щоб побачити, що відбувається в їх організмах, коли вони переїдають. Це може привести до появи нових ліків, які імітують ефекти цих генів “худорлявості ‘і використовуються, щоб допомогти менш щасливих людей скинути вагу.

Чи варто розглядати ожиріння як хворобу?

Ожиріння слід класифікувати як захворювання, заявили експерти на початку січня 2019 року. Мільйони людей у Великобританії страждають ожирінням – близько чверті дорослих і п’ята частина дітей – і чиновники кажуть, що їх слід вважати серйозно хворими.

Замість ліні і переїдання люди стають небезпечно товстими через “особливості здоров’я організму, генетичні впливи і соціальні фактори”, стверджує британський королівський коледж лікарів (RCP).

Організація заявила, що хоче, щоб ожиріння було визнано хронічним захворюванням, щоб люди з надмірною вагою могли отримувати спеціалізовану допомогу. Але RCP перебільшує вину від людей, припускаючи, що середовище, в якому вони ростуть, має великий вплив на їх вагу.

Професор Садаф Фаруки, старший автор дослідження з Інституту метаболічних досліджень Wellcome-MRC Кембриджського університету, сказав: «Ми виявили, що є худі люди, які не зацікавлені в їжі, в силу своїх психологічних особливостей. Але інші люди говорили нам, що вони дійсно люблять свою їжу і їдять багато, але не додають у вазі. Це доказ того, що є групи людей, які дійсно можуть їсти те, що хочуть, і залишатися худими. Дослідження вперше показує, що ці здорові худі люди, як правило, худі, бо вони мають гени, які збільшують шанси людини не набирати вагу, а не тому, що вони морально вище».

You cannot copy content of this page