Чому не можна пити чай із ложкою в чашці?

Існує безліч прикмет, пов’язаних з прийомом їжі і вживанням напоїв. Наші предки надавали цьому аспекту життя особливого значення, тому повір’я переходили від одного покоління до іншого, продовжуючи своє існування століттями.
Наприклад, люди вірили, що розлитий чай віщує позитивні зміни у всіх сферах життя

Ложка в чашці і прикмета про гроші
Звичка не прибирати столовий прилад з чашки після розмішування напою вважалося передвісником великих фінансових проблем. Грошова прикмета в першу чергу стосувалася чоловіків, адже здавна саме на чоловіка покладався обов’язок добувача і утримувача сім’ї.

Чайна ложка в жіночій руці
Ще одне повір’я говорить: вкрав ложку – будеш жити з чужим горем

Забобони про шлюб
А незаміжнім дівчатам залишена в чашці ложечка, згідно з віруваннями пращурів, обіцяла самотність до самої старості. Вважалося, що потенційний наречений ніколи не візьме собі за дружину таку забудькувату господиню. Тому що разом з нареченою в його життя увійдуть проблеми з роботою і грошима, а неудачливость почне супроводжувати його в усіх справах.

Сумна наречена і наречений в різних кімнатах
Якщо дівчина намагалася пригостити кавалера чаєм з ложечкою, він міг відразу ж покинути її і більше не повертатися – настільки міцний був страх перед прикметою

За іншим повір’ям звичка пити чай або каву з ложкою в чашці віщує серйозні труднощі в облаштуванні особистого життя. Ця прикмета відноситься і до жінок, і до чоловіків: якщо не розлучитися з поганою звичкою, то знайти близького за духом супутника буде вкрай важко, а сімейне життя принесе суцільні розчарування.

Сучасне значення прикмети
Нинішній погляд на прикмету про ложку в чашці пов’язаний з існуючими правилами етикету і логічним підґрунтям забобону. Звичайно, можна ігнорувати і упередження предків, і ігнорувати хороший тон … Але, погодьтеся, пити каву або чай з ложечкою не так вже зручно і навіть загрожує отриманням дрібних побутових травм.

Кружка з кавою і ложечкою
Існує сучасна прикмета: якщо забув дістати ложечку з кухля і випив напій, то скоро відвідаєш лікаря. Обгрунтувати це марновірство з точки зору елементарної логіки не складе труднощів – ложкою можна ненавмисно нанести собі травму або обпектися. Так що подібні вірування скоріше є наслідком народного досвіду, ніж містичними ознаками.

Етикет і прикмета: як вони пов’язані
Правила етикету також видозмінювалися з часом. У минулі часи чоловікам було прийнято підносити чай саме з ложкою. Напій подавався в скляному стакані на підстаканнику, а чайна ложка служила своєрідним приладом для охолодження пиття.

Прекрасним дамам, навпаки, слід було прибирати прилад перед тим, як пити. За етикетом жінкам напій подавався в чашці на блюдечку, після розмішування цукру ложку залишали на блюдці. У чашках чай остигав набагато швидше, ніж в скляному посуді, тому пиття не потребувало додаткового охолодження.

Трактування сновидіння про ложку: якщо уві сні ви п’єте гарячий чай з кухля за допомогою ложечки, може спричинити серйозне випробування найближчим часом

Сьогодні ставлення до чаювання зовсім інше. За правилами етикету ложку прийнято витягувати з кухля, так як вона заважає красиво і акуратно насолоджуватися кавою або чаєм. А для того щоб на столі або скатертини не залишалося плям, рекомендується використовувати блюдце. Крім того, в процесі вживання напою чашка з ложкою всередині створює характерні звуки. Подібну поведінку прирівнюють до невихованості, адже для оточуючих створюються певні незручності.

Вірити прикметам або ж іронізувати над віруваннями наших предків – особистий вибір кожного. У нашій статті ми розповіли про причини виникнення забобонів про ложку в чашці, а також зв’язали народне бачення і традиції сучасного етикету. Як підсумок ложечку з чашки все ж краще витягувати, щоб здобути славу вихованої людини, а також уникнути опіків і травм.

You cannot copy content of this page