Чому не можна спати на животі?

Навколо питання про те, чи шкідливо спати на животі, існує безліч думок, лікарі висувають цілі теорії. Чи існує насправді загроза нашому здоров’ю від того, що ми спимо на животі, ми і спробуємо розібратися.

Ось що з цього приводу говорять лікарі:

Сон на животі – це своєрідна бомба уповільненої дії. Беручи позу «лежачи на животі», ми свідчимо про те, що ми абсолютно байдуже ставимося до свого здоров’я. Виявляється, що дана поза погано впливає на роботу статевих органів, серцево-судинна система починає працювати по-іншому, при такій позі ми завдаємо шкоди нашому шлунку, кишечнику і 12-палої кишці. Під час сну необхідно, щоб нічого не заважало, навіть одяг, тому краще спати без одежі.

Шкідливий вплив на організм накопичується і проявляється поступово, причому в прихованій формі. І ось, коли нашому організму стає дуже погано і хвороба проявляється, ми не можемо з упевненістю сказати, в чому причина того чи іншого захворювання. Лікар призначає нам цілу купу всяких ліків, ми їх справно приймаємо, і хвороба на якийсь час відступає, але ненадовго, при цьому ми продовжуємо спати на животі, і від цієї звички нас не відмовляють і не забороняють.

Чому не можна спати на животі?

Поза, в якій ми вкладаємося на живіт, це та сама поза, яка загрожує людині не прокинутися. Від однієї такої думки стає якось не по собі. Але, на жаль, це так. У звичайній позі сплячої людини, грудна клітка людини розправлена ​​і нормальному диханню нічого не перешкоджає, воно знаходиться в нормі, адже легені безперешкодно наповнюються повітрям. Поза сплячої людини на животі дає зворотній ефект. Сплющена грудна клітка під час сну на животі не розправляється, а значить повітря, яке знаходиться в передавленних легенях, не оновлюється. Для молодих людей це не становить загрози, а ось людям похилого віку є над чим замислитися, адже кожен такий сон може бути останній.

Наступна причина, чому не можна спати на животі: лежачи в такій позі, ми повертаємо голову або вліво, або вправо. Чи не так? Так ось, в такому положенні відбувається перекриття загальної сонної артерії, і якщо у сплячої людини друга артерія функціонує погано, при цьому сплячий страждає остеопорозом або атеросклерозом, то людина може так само не прокинутися. Харчування мозку в цей момент припиняється, а його роботу трохи підтримує сонна артерія. Цю інформацію дуже важливо донести людям похилого віку. В цьому віці найбільш частим ворогом є інсульт.

Іспанські дослідники про пози сплячого на животі

Іспанські дослідники після тривалих спостережень, прийшли ось до таких висновків:

1. Сон на животі погано відбивається на стані грудей. Така поза здавлює груди, при цьому шкіра морщиться, і позбутися від таких зморшок практично неможливо. Ця поза сприяє розтягуванню молочних залоз. Існує й інша цікава думка лікарів – через здавлювання грудей в рази збільшується ризик захворіти на рак молочних залоз, причому основна більшість вчених також підтримують це теорію.

2. Не варто спати на животі людям, у яких відзначаються проблеми з поставою і хребтом.

3. Сон на животі одна з причин сексуальних розладів у обох статей, тому що під час сну стискаються внутрішні органи, в тому числі і сечовий міхур. Як виявилося, чоловікам взагалі не бажано засипати в такому положенні. Причина проста – збільшується ризик розвитку імпотенції.

4. Не найкращим чином сон на животі впливає на стан шкіри, її молодість і свіжість. Особа під час сну в такій позі покривається дрібними зморшками, а постійний сон в такій позі сприяє поглибленню таких зморшок.

Не дивуйтеся, якщо в один прекрасний час, дивлячись в дзеркало, ви помітите, що на вашому прекрасному обличчі з’явилася носогубна складка, а куточки рота «прикрашені» вертикальними зморшками.

З іншого боку, лежати на животі іноді просто необхідно. Як приклад, біль в животі при такій позі людина відчуває її не так гостро. Не дарма ж маленьких дітей часто кладуть саме на живіт.

You cannot copy content of this page