Перейти до вмісту

Чому не можна їсти з ножа?

Зараз ніж сприймається нами як звичайний господарський предмет. Однак в минулі часи до цього предмету ставилися з побоюванням. Пряме тому підтвердження – велика кількість забобонів і заборон, які дійшли і до наших днів.

Наприклад, турботливі батьки, як і раніше повчають дітей, мовляв, недобре облизувати ножик. Хоча багато дорослих чи можуть відповісти з упевненістю, чому не можна їсти з ножа і звідки взялася така прикмета. Може, справа зовсім і не в магії, а всього лише в безпеки і етикеті?

Чому народні прикмети забороняють їсти з ножа
За часів язичництва володарями ножів були не тільки чоловіки, але навіть жінки і малі діти. По-перше, їх використовували для добування їжі і оброблення м’яса. По-друге, клинок виконував обережні функції, захищаючи свого носія як від відчутних ворогів, так і від магічних впливів.

Наприклад, наречені обов’язково дарували своїм коханим невеликі ножички, щоб уберегти їх від темних сил. Більш того, було прийнято ховати померлих разом з тим ножем, який супроводжував людину все життя.

Немовля на пухнастому килимку
Щоб уберегти новонароджених від підступів нечисті і відьомських витівок, батьки ховали під перини спеціальний ножик

З приходом християнства цей сакральний прилад перетворився в справжній привілей – кинджали і ножі дозволялось носити лише високопоставленим особам і захисникам батьківщини. Звичайно, клинками користувалися і звичайні селяни, але вони ні в якому разі не облизували вістря і не вживали з нього їжу.

Обов’язковим атрибутом чаклунів і відьом були якраз-таки ножі, що ще більше «підігрівало» вкрай негативне ставлення до цього загадкового предмету. Вважається, що відуни і шамани використовують ніж для різних ритуалів і в наш час.

Чому чоловікам не варто їсти з ножа
Прикмети стверджують: якщо представники сильної статі будуть зловживати такою звичкою, то облисіння і агресивний характер їм гарантовані.

Злий чоловік з сирим м’ясом і ножем на білому тлі
Чоловіків, які намагалися м’ясо прямо з леза, боялися. Предки вірили: людина вбирає в себе енергію кровопролиття і злоби, адже негатив накопичувався саме на кінчику ножа.

І не варто плутати злість, роздратування і жорстокість з хоробрістю і вимушеної агресією, які виникають ситуативно, коли це дійсно необхідно.

А ще, згідно забобонам, ті хлопці, які звикли їсти з кінчика ножа, неодмінно перетворяться на страшних ревнивців і тиранів. Спочатку вони будуть просто ревнувати кохану з будь-якого приводу, а далі справа може дійти до рукоприкладства і загроз. Говорячи іншими словами, прикмети обіцяють такому бідоласі нещастя в любові і самотність.

А дівчатам і жінкам?
Дівчина облизує лезо кухонного ножа.
Деякі прикмети забороняють куштувати страви з ножа вагітним жінкам, інакше діти виростуть злими і емоційно холодними.
За народними прикметами, якщо незаміжня дівчина має згубну звичку їсти з леза або облизувати ніж, то шлюб її буде нещасним. Вважається, що чоловік такий господині неодмінно почне випивати і буянити. А свекруха виявиться сварливою і безчесної особистістю, яка буде спеціально отруювати життя молодих.

Інші забобони пророкують дівчатам лисого чоловіка-зрадника, який принесе своїй обраниці одні лише прикрощі та сльози.

А жінкам, що вже перебувають у шлюбі, забобонні пророкують різке охолодження відносин з чоловіком. Нібито любов і розуміння зникнуть, а відносини в парі стануть гострими і холодними, як лезо меча. Прикмети також обіцяють зради і сльози, які приведуть до неминучого розлучення.

Інші повір’я, що забороняють їсти з ножа
– Хліб їсти з леза – до розриву відносин з близькими людьми (родичами, друзями і подругами, улюбленими).
– Якщо ігнорувати заборону і продовжувати їсти з ножа, поступово станеш дратівливою, злою і абсолютно нещасною людиною.
– Існує таке повір’я: вживаючи їжу з кінчика ножа, людина як би вирізає частину свого життя. Простіше кажучи, прикмети обіцяють ранню смерть.
– Вважається, що звичка облизувати ніж може призвести до серцевих захворювань і навіть спровокувати необхідність оперативних втручань.

Проте психологи не рекомендують лякати діток смертю, хворобами або лисим чоловіком, краще сфокусуватися НЕ етикеті і безпеці.

Згідно езотеричним вченням, така звичка дійсно призводить до порушення захисного біополя. Людина, сам того не усвідомлюючи, порушує власну ауру і впускає негатив у своє життя. Звідси і всілякі неприємності, біди, проблеми зі здоров’ям, роботою, грошима і труднощі в особистому житті.

Сучасний погляд на прикмету
Скептики теж не радять їсти з ножа, і причин для цього більш ніж достатньо:

У сучасному світі етикету приділяється першорядне значення. Погодьтеся, людина, яка звикла їсти неакуратно, та ще й облизує ножі, виглядає не дуже-то привабливо. Чи Вам захочеться заглянути на вечерю до такого господаря.

Пробувати їжу з ножика дійсно небезпечно, адже можна сильно поранити губи і язик. Більш того, існує ризик занести інфекцію. А якщо блюдо гаряче, можна серйозно обпектися.

Навіть медики рекомендують їсти повільно, ретельно пережовуючи кожен шматочок, щоб виключити проблеми з травною системою. Природньо, харчуючись похапцем, в тому числі і перекушуючи з ножа, можна заробити як мінімум гастрит.

З давніх-давен ножі вважаються головним знаряддям, призначеним для самозахисту і полювання. Але також вони використовувалися для злочинів і страшних вбивств. У магії і езотерики цей предмет наділяють сакральними якостями. А якщо прислухатися до голосу розуму, то все одно відповідь буде очевидною – їсти з ножа безумовно не варто.