fbpx

Чому обідати краще у компанії?

Для нашого здоров’я важливо не тільки що, але і як ми їмо – на самоті або з іншими людьми.

Давид Серван-Шрейбер – французький медик, фахівець з нейронаук і психіатр, автор бестселерів, один з засновників американського відділення організації «Лікарі без кордонів» розповів про те, що він думає про це.

«На початку 1980-х, коли я, ще студент-медик, проходив практику в паризькій лікарні, ми часто обідали разом з лікарями в їдальні для співробітників. Закуска, основна страва, десерт, кава – повноцінний обід подавався на столи, покритими білими скатертинами. За їжею, яка тривала довгий час ми розмовляли на різні теми.

Потім я продовжив навчання в Канаді. У цій лікарні була їдальня самообслуговування, і ми ковтали свій обід за двадцять хвилин, не знімаючи його з таці. Після Канади я поїхав в Америку, в Стенфорд. Там і зовсім не було перерви на обід. Ми перекушували бутербродами, запиваючи їх банкою газованої води, – цей набір нам надавала фармацевтична лабораторія, в якій я тоді працював.

Ми поглинали його, слухаючи лекції про нові препарати. Я швидко набрав вагу і всі наступні роки, проведені в Америці, «обідав» на самоті, стоячи в ліфті, який доставляв мене з лабораторії в клініку, де мене вже чекали пацієнти», – розповів Давид Серван-Шрейбер.

Для нашого здоров’я важливо не тільки що, але і як ми їмо – на самоті або з іншими людьми

Як показують опитування, сьогодні ми все більше схиляємося до американської моделі поведінки: все частіше їмо поодинці . Перед екраном комп’ютера на роботі, перед телевізором вдома або в кафе за книгою.

І якщо, як відзначає французький соціолог Клод Фішлер (Claude Fischler) і його американський колега Пол Розен (Paul Roazen), в уявленні багатьох європейців справжній обід або вечеря – це як і раніше прийом їжі за столом і неодмінно в суспільстві інших людей, то на думку більшості американців проковтнутий, на бігу сендвіч безперечно може служити обідом, а їжа в першу чергу означає заповнення енергії, «дозаправку паливом».

Related Post

Домашня ковбаса в харчовій плівціДомашня ковбаса в харчовій плівці

Існує безліч рецептів домашніх ковбас. Сьогодні хочу розповісти про те, як приготувати ковбасу в харчовій плівці. Ковбаса виходить дуже смачною, красивою і зможе прикрасити будь-який святковий стіл. А найголовніше, що

ЯК СМАЖИТИ ЗАМОРОЖЕНІ КОТЛЕТИЯК СМАЖИТИ ЗАМОРОЖЕНІ КОТЛЕТИ

Заморожені котлети тепер смажу тільки так! За цією технологією можна смажити будь-які заморожені котлети: як домашнього виробництва, так і куплені. Мені цей спосіб смаження дуже сподобався: з морозилки і відразу

Зелений чай: 5 наукових фактів про користь і шкоду напоюЗелений чай: 5 наукових фактів про користь і шкоду напою

Чай – другий за популярністю напій у світі після води. Однак 80% продажів припадає на чорний чай, хоча корисні властивості зеленого вище. Розбираємося разом з експертом, в чому переваги напою,

facebook