Чому щетинки на зубній щітці бувають різних кольорів

Чому щетинки на зубній щітці бувають різних кольорів? Ніколи раніше не задавався цим питанням. А виробники зубних щіток роблять це не просто так.

Якщо чесно, раніше я думав, що кольори щетинок на зубній щітці означають ступінь жорсткості. Насправді цей параметр вказується на упаковці, а до жорсткості колір не має ніякого відношення. Питання про кольори виникло у мого сина. Ми вранці разом чистили зуби, і він запитав мене: «Тату, а чому у тебе щітка різнобарвна, а у мене – проста?»

Я і сам задумався: а чому так? Може бути, це просто такий маркетинговий хід? Частково так і є: чим яскравіше щітка, тим більше шансів, що її помітять і куплять. Насправді за допомогою кольорів вказують на місце, куди повинна наноситися зубна паста. І найцікавіше, що виробники спеціально виділяють ділянку, в який поміститься кількість пасти розміром з горошину. Цього якраз має вистачати, щоб правильно почистити зуби.

Багато хто звик вичавлювати зубну пасту на всю поверхню щітки. Можливо, вони просто побачили, що так роблять в рекламі. Або їм здається, що чим більше пасти, тим зуби будуть білішими. Я і сам так робив раніше, але тепер дивлюся на червоні щетинки своєї щітки і використовую рівно стільки зубної пасти, скільки належить насправді.

Між іншим, використовувати багато зубної пасти дуже шкідливо для зубів. Через це утворюється занадто багато піни, яка заважає повноцінно позбутися від нальоту. Також абразивні частинки піни можуть пошкодити емаль. Так що раджу використовувати пасту з розумом і чистити зуби правильно.

Ще один приємний бонус – це економія грошей. Тепер зубну пасту ми купуємо в три рази рідше! Це не може не радувати, стільки плюсів через маленькі ворсинки на зубній щітці. А все завдяки допитливості мого сина.

До речі, є ще одна причина, чому щетинки бувають різних кольорів: так простіше розгледіти зношеність щітки. Але ж зубну щітку потрібно міняти вчасно, щоб не зіпсувати емаль і ясна. Стоматологи рекомендують робити це кожні три місяці.

You cannot copy content of this page