fbpx

Чому шум дуже небезпечний для здоров’я

Нинішня біда нас всіх в тому, що немає нам спокою ні на роботі, ні вдома. У сенсі, що всюди що-небудь гримить. Шумове забруднення населеного простору – це не жарти, тому що воно загрожує приглухуватістю.

І шум – другий після куріння фактор ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Для людського вуха нормальний рівень шуму становить 20-40 дБ, і чим вище він піднімається, тим сильніше відчувається його вплив на емоційний стан і на стомлення слухових органів.

Непомічений шум
Навіть якщо в кімнаті тихо, в ній все одно присутні шуми -приблизно 40 дБ. Це допустимий постійний рівень звуку в денний час для житлових квартир (допустимий же максимальний тимчасовий – 55 дБ). І в нічній тиші теж не все так тихо. Домашній шум у спальні вночі становить близько 25 дБ.
Головне джерело домашнього шуму – працює техніка. Наприклад, електробритва або включений телевізор дають 75 дБ, а пилосос – 80 дБ.

Просте цокання годин на стіні – 10 дБ, а шум води в душі -70 дБ. Холодильники мають рівень шуму в межах 38-45 дБ.
Шум, що видається комп’ютером в кімнаті без звукопоглинальних матеріалів, може перевищувати рівень 70 дБ.

Звукоізоляція як захист від сусідського шуму
А ще є сусіди … Гучні розмови за стіною на відстані ближче одного метра складають 75 дБ. Стіни, звичайно, трохи приглушують звуки сусідського життя, однак сусіди все одно вносять істотний шум в вашу квартиру.

Порятунок тут тільки один – правильна і надійна звукоізоляція, Оздоблення стін повинно бути виконане якісно, ​​щоб всі порожнечі були заповнені розчином цементу або сухою сумішшю для укладання кахельної плитки.

Двері повинні дуже щільно входити в дверну коробку. Найкращий варіант, коли і двері, і коробку до неї замовляють разом – так звукоізоляція буде краще.

Якщо стіна, де розташований дверний проріз, всередині порожня, то бажано по периметру ущільнити її мінеральною ватою і потім бетоном.

Вентиляція – один з головних шляхів, за яким зайвий звук проникає в нашу квартиру. Тому в усі вентиляційні отвори треба встановити глушники, що складаються з декількох пластикових решіток з пластинами під кутом 45 °. Причому кожна наступна решітка повинна бути повернута під прямим кутом до попереднього.

Також врахуйте, що будь-яке підлогове покриття, будь то паркет, ламінат або звичайний лінолеум (він, до речі, з зовнішніх покриттів підлоги найгірше для звукоізоляції), не можна класти на голий бетон. Спочатку повинна йти цементна подушка, а потім пробковий рулон. Чим більше, шарів буде мати ваша підлога, тим краще, важливо, щоб всі верстви мали різні фізичні, механічні, а значить, і акустичні властивості.

І всі тріщини під плінтусами потрібно попередньо заповнити цементним розчином і тільки потім приладнати самі плінтуси.

У ванній кімнаті сталеву ванну краще поміняти на чавунну, яка менш дзвінка, або варто зробити акрилову вставку. Добре, якщо ніжки ванни будуть стояти безпосередньо не на бетоні, а на додатковому підвищенні.

Захищаємося від шуму вулиці
Багато шуму проникає в будинок з вулиці. Вважається, що шкода шуму з’являється вже тоді, коли його рівень піднімається близько до планки в 70 дБ, а це гучність звичайної проїжджої частини в будь-якому середньостатистичному містечку.

Фахівці в цьому випадку рекомендують поставити сучасний пластиковий склопакет або додаткові скла та ущільнювачі по периметру рами.
Втім, і дерев’яні вікна при правильній їх установці і внутрішньої конструкції є мало не найкращим вирішенням проблеми зовнішнього шуму.

Так само як і дверна рама, віконна повинна ідеально сидіти в отворі, а всі нещільні місця і зазори повинні бути ретельно забиті.

Чим товщі скла, тим краще звукоізоляція. Чим більше відстань між зовнішнім і внутрішнім склом – тим краще. Чим однорідніше і якісніше скло, чим щільніше воно кріпиться в віконній рамі, тим менше шуму проникне в будинок.

Бажано, щоб зовнішні і внутрішні скла були різної товщини – це особливо важливо, якщо будинок розташований поблизу від жвавої проїжджої частини. Така різниця в стеклах допоможе уникнути їх неприємного деренчання, коли близько проїжджає вантажівка або мотоцикл.

Напевно не знали, що …
У сплячої людини основним джерелом сенсорної інформації про навколишнє оточення стають вуха ( «чуйний сон»). Ваша здатність чути вночі при закритих очах збільшується на 10-14 дБ в порівнянні з денним часом, тому гучний шум з великими стрибками гучності може розбудити сплячих людей.
– У разі відсутності на стінах звукопоглинальних матеріалів (килимів, спеціальних покриттів) звук буде голосніше через багаторазове відбиття (тобто луни від стін, стелі і меблів), що збільшить рівень шуму на кілька децибел.
– Згідно з дослідженнями австрійських вчених проживання в районах «шумової забрудненості» може скоротити життя людини на 10-12 років.
– Шум природи – прекрасний антидепресант. Вважається, що дощ заспокоює, а спів птахів дарує відчуття щастя.

Related Post

Професор-вірусолог розповів про підготовку до другої хвилі коронавірусуПрофесор-вірусолог розповів про підготовку до другої хвилі коронавірусу

На думку професора-вірусолога для тих, хто побоюється другої хвилі коронавируса, існує розумний вихід – приділити пильну увагу підтримці власного фізичного тонусу і зміцнювати здоров’я за рахунок фізичних вправ і правильного

Орган, який насправді визначає терміни життяОрган, який насправді визначає терміни життя

Здавалося б, все наше життя залежить від серця, однак провідні геронтологи світу стверджують, що на тривалість життя прямий вплив надає кишечник. Фахівці впевнені, що від мікроорганізмів в нашому кишечнику залежить

Лікарі розповіли, скільки днів проходить від зараження до перших симптомів COVID-19Лікарі розповіли, скільки днів проходить від зараження до перших симптомів COVID-19

Під час відкритого консиліуму з питань про COVID-19 з провідними експертами, лікарі розповіли про те, як довго триває інкубаційний період при зараженні коронавірусом. Як правило, інкубаційний період займає менше тижня,

facebook