Чому в цьому році ціна на полуницю рекордно висока?

Ціну диктує ринок, цієї смачної ягоди поки все-таки замало.

А з огляду на незрозумілу ситуацію з пандемією вельми нестійку погоду, не варто чекати і достатку місцевої полуниці.

Тобто основна причина високої ціни полуниці – в обмежених поставках. Так, наприклад, в минулому році в цей самий час і навіть раніше полуниця в Україні коштувала підозріло дешево – її можна було знайти навіть по 30 грн за 1 кг, тобто фактично вчетверо дешевше, ніж тепер. Нагадаємо, в минулому році через дешевизну багато українців навіть побоювалися цю ягоду купувати.

В цьому ж році полуниця з’явилася на прилавках – ближче до кінця квітня. Ціну продавці прощупували. Починали від 100 грн і вище, а до початку травня можна було знайти дуже собі пристойну ягоду навіть по 150 грн за 1 кг. Ну, це, звичайно, на ринках, де її багато, а покупців зараз в рази менше. Лежати ж полуниця не буде – згниє.

Памятаєте недавню ситуацію з лимонами? Ну, коли вони коштували по 200 грн за кіло? І що? Так погнили – і все. Чи не від смерті, як то кажуть. І тепер лимони (якщо, звичайно, реалізатор або магазин хоче їх продати) в ціні впали більш ніж удвічі – до 100 грн і нижче. Так і з полуницею.

Але українці розуміють, що сезон полуниці короткий. Чи не з’їси зараз і не нагодуєш дітей – все, ягода відійде. Наша місцева ягода очікується далеко не дешевою. Якщо ще й не дорожча, ніж привізна.

You cannot copy content of this page