fbpx

Чому, відсипаючись у вихідні, ви ризикуєте….

Багато людей, яким не вдається виспатися протягом робочого тижня, намагаються “відіспатися” у вихідні. Таким чином, на їхню думку, вони відновлюють сили і готуються до буднів. Однак лікарі критикують такий спосіб життя.

Перш за все, згідно з дослідженнями вчених, тривалий сон у вихідні не зможе заповнити недолік сну в будні дні. Більш того, іноді таким чином ви ризикуєте лише ще сильніше нашкодити організму. Вчені з’ясували, що у людей, які прокидаються в різний час протягом тижня, підвищена концентрація жиру і цукру в крові.

У минулому деякі експерти прийшли до висновку, згідно з яким, додатковий сон у вихідні допомагає людському організму відновитися. Але пізніше з’ясувалося, що цей ефект абсолютно незначний.

Щоб довести це, дослідники провели експеримент. Вони знайшли 36 здорових добровольців від 18 до 39 років і спостерігали за їх сном протягом дев’яти ночей. Попередньо групу розділили на три підгрупи: перша могла спати дев’ять годин, друга лише п’ять годин, третя п’ять ночей по п’ять годин, потім дві ночі стільки, скільки їм захочеться, а потім знову по п’ять годин.

У перших двох підгрупах спостерігалася підвищена тяга до їжі, низька чутливість до інсуліну і набір ваги. Учасники третьої підгрупи показали кращі результати, однак, як тільки вони повернулися до обмеженого режиму сну, їх показники тут же погіршилися. У підсумку, в кінцевому рахунку третя група показала найгірші результати.

Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що “відсипатися” по вихідним – не найкраща ідея, оскільки різний рівень сну в різні дні може стати причиною серйозних захворювань.

Related Post

Три способа зарядитися енергією природиТри способа зарядитися енергією природи

Як пояснюють експерти, природа особливо гарна тоді, коли ми пізнаємо її на чуттєвому рівні. Тому занурення в її реальність по-справжньому безцінне. Карл Густав Юнг вважав, що природна життя – це

Що трапиться, якщо мити ноги на ніч у холодній водіЩо трапиться, якщо мити ноги на ніч у холодній воді

Існує маса секретів, які допомагають зробити сон міцним і поліпшити здоров’я. Цей спосіб підійде тим, хто страждає від варикозного розширення вен і набряклості ніг. Міцний сон і розслаблення Вважається, що

Названі відмінності кашлю при коронавірусі і застудіНазвані відмінності кашлю при коронавірусі і застуді

В даний час багато ознак застуди або грипу можуть cприйматися за коронавірусну інфекцію. Особливим фактором тут служить кашель, який, як відомо, є відмінною рисою COVID-19. За інформацією 25-річного Калума Уішарт,

facebook