Чому, відсипаючись у вихідні, ви ризикуєте….

Багато людей, яким не вдається виспатися протягом робочого тижня, намагаються “відіспатися” у вихідні. Таким чином, на їхню думку, вони відновлюють сили і готуються до буднів. Однак лікарі критикують такий спосіб життя.

Перш за все, згідно з дослідженнями вчених, тривалий сон у вихідні не зможе заповнити недолік сну в будні дні. Більш того, іноді таким чином ви ризикуєте лише ще сильніше нашкодити організму. Вчені з’ясували, що у людей, які прокидаються в різний час протягом тижня, підвищена концентрація жиру і цукру в крові.

У минулому деякі експерти прийшли до висновку, згідно з яким, додатковий сон у вихідні допомагає людському організму відновитися. Але пізніше з’ясувалося, що цей ефект абсолютно незначний.

Щоб довести це, дослідники провели експеримент. Вони знайшли 36 здорових добровольців від 18 до 39 років і спостерігали за їх сном протягом дев’яти ночей. Попередньо групу розділили на три підгрупи: перша могла спати дев’ять годин, друга лише п’ять годин, третя п’ять ночей по п’ять годин, потім дві ночі стільки, скільки їм захочеться, а потім знову по п’ять годин.

У перших двох підгрупах спостерігалася підвищена тяга до їжі, низька чутливість до інсуліну і набір ваги. Учасники третьої підгрупи показали кращі результати, однак, як тільки вони повернулися до обмеженого режиму сну, їх показники тут же погіршилися. У підсумку, в кінцевому рахунку третя група показала найгірші результати.

Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що “відсипатися” по вихідним – не найкраща ідея, оскільки різний рівень сну в різні дні може стати причиною серйозних захворювань.

You cannot copy content of this page