Чому волосся стає брудним так швидко?

Нерідко в інтернеті можна зустріти діаметрально протилежні відповіді на питання, як часто потрібно мити голову, щоб вона не бруднилися.

Чому волосся стає брудними
Головних причин, які призводять до забруднення волосся, дві. Перша – навколишнє середовище: на волоссі і шкірі голови осідає пил та інші мікрочастинки. Друга причина – наш власний організм, а точніше, сальні залози, розташовані на голові у великій кількості. Вони виробляють шкірне сало, яке, з одного боку, захищає волосся від пересихання, а з іншого – як раз таки вступає в контакт з відмерлими частинками шкіри і пилом, стаючи причиною забруднення волосся і голови.

Чому ж тоді у одних людей волосся практично не брудняться, а іншим необхідно мити голову щодня? Справа в тому, що на інтенсивність роботи сальних залоз впливає безліч факторів: вік, стан здоров’я, генетичні особливості і навіть рівень стресу. Саме тому волосся і прийнято ділити на декілька типів залежно від активності роботи сальних залоз.

Як часто потрібно мити голову: відповідають експерти

Розповсюджений міф про те, що чим рідше миєш голову, тим краще, і експерти не перестають йому дивуватися! Адже це очевидно: мити голову потрібно регулярно, так само, як і все наше тіло! Волосся, як губка, вбираює все в себе – запахи і пил.

Якщо Ви не хочете нашкодити своєму здоров’ю, то мити голову потрібно регулярно, підібравши правильний догляд в залежності від вашого типу волосся.

Жирне волосся

Якщо у Вас жирне волосся, підібрати правильний догляд особливо важливо. Як не парадоксально звучить, але занадто часте миття голови може призвести до того, що сальні залози почнуть працювати ще активніше, щоб заповнити недолік шкірного сала. Зрозуміло, ходити з брудною головою теж не варто: надлишок шкірного сала закупорює пори, призводить до появи лупи і випадання волосся.

Фахівці рекомендують мити голову близько чотирьох разів на тиждень і використовувати шампунь та інші засоби з позначкою «для жирного волосся».

You cannot copy content of this page