Чому зернову каву не можна заливати окропом, а потім пити?

Кава – ароматний напій, який асоціюється з затишним відпочинком. Цей напій люблять люди різних національностей, що проживають на різних континентах. Існують сотні сортів кави і ще більше рецептів їх приготування. А зварити хорошу, якісну кави насправді дуже непросто. Проводяться навіть конкурси бариста, фахівців з приготування кавових напоїв.

Правильний процес варіння кави допомагає розкрити смаковий букет, а також найтонші ноти аромату. Однак все це смакове і ароматне багатство можливо відчути лише при правильному приготуванні напою.

Справжні знавці кавової справи говорять про важливість температури води для розкриття всього потенціалу напою і радять використовувати воду, розігріту до 96 ° С, і не заливати каву окропом.

Чому каву не можна заливати окропом?
Окріп – вода, розігріта до температури 100 ° С. Різниця з ідеальною температурою води для приготування кави складає всього 4 ° С і здається абсолютно незначною. Досвідчений дегустатор відчує зміну смаку при різниці в 1 ° С.

У повсякденному житті каву п’ють не тільки дегустатори. А крім елітних сортів існують інші види кавового напою. Невже жоден з них не можна розбавляти окропом?

Для відповіді на це питання розглянемо різні типи кави і результат їх взаємодії з окропом.

1. Розчинна кава.
До складу розчинної кави входять штучні добавки, і окріп підсилює їх запах і смак. Особливо це помітно при заварюванні неякісного кавового напою. Баристи рекомендують взяти ложку води і, розтерши в ній суху кавову суміш, додати потрібну кількість гарячої води.

2. Гранульована кава.
Смакові якості і аромат гранульованої кави зберігаються лише до певної температури, що становить 90 ° C. Якщо таку каву залити окропом, смак  буде зовсім зіпсований.

3. Мелена кава.
При додаванні окропу в мелену каву, він не розкриє повною мірою своїх смакових якостей. Існує кілька правил, при дотриманні яких можна приготувати смачний ароматний кавовий напій. Замість того, щоб залити каву окропом, краще насипати його в турку, змішавши з цукром, після чого залити холодною водою. Після цього на повільному вогні потрібно довести напій до появи пеночки, потім прибрати її і розлити каву в спеціально нагріту чашку. Після цього можна додавати прянощі за смаком.

4. Кава з молоком / вершками або їх замінниками.
Взаємодіючи з високою температурою води, білки, що містяться в молоці, швидко почнуть згортатися, перетворюючись в плаваючі в чашці білі пластівці. Таким чином, напій стане мати відштовхуючий вигляд, а також неприємний смак.

5. Кава, заварена з водою з-під крана, розігрітою до стану окропу.
У цьому питанні справа не стільки в окропі, скільки в якості води з-під крану, яка залишає бажати кращого. Після кип’ятіння водостічної води на дно чашки часто випадає осад. А це суттєво знизить смакові якості кави.

Невже для приготування кави зовсім не можна використовувати окріп?

Як не дивно після всього перерахованого вище, окріп може стати в нагоді і при приготуванні кавового напою. Для цього потрібно перед заварюванням налити киплячу воду в кавову чашку, щоб гарненько її розігріти. У відсутності можливості правильного приготування кавового напою, в розігрітий посуд можна насипати мелену каву і залити гарячою водою 90 ° С. Якщо хочеться напій міцніше, можна накрити чашку блюдцем на 3-4 хвилини. Таким чином можна отримати смачну каву.

Дотримання простого правила використовувати гарячу воду замість окропу значно поліпшить смакові якості кавового напою, а також збереже затишний аромат.

Приємного кавування!

You cannot copy content of this page