fbpx

Чи можна застудити нирки?

Напевно, багато хто з нас пам’ятають слова бабусь: «Не сиди на холодному – нирки нахолодиш!» Але звідки беруться захворювання нирок і сечового міхура і чи пов’язані вони з тим, що людина сидить на холодній поверхні?

Будь-який уролог може підтвердити, що холод ніяк не впливає на роботу нирок. А ось деякі лікарські препарати, пухлинні процеси або гіпертонія – так. Запалення нирок (пієлонефрит) розвивається через попадання в них бактерій. Однак це не таке часте захворювання серед жінок у порівнянні з циститом і уретритом.

Цистит виникає від переохолодження?
Цистит (запалення сечового міхура) і уретрит (запалення сечовипускального каналу) виникають не від холоду, а від інфікування хвороботворними бактеріями з кишечника або з поверхні шкіри. Іноді хвороби сечостатевої системи провокують статеві інфекції. Тому важливо дотримуватися гігієни як особистої, так і під час сексу. Адже анатомічна особливість жінок така, що уретра розташована близько до піхви і чутлива до чужої мікрофлори.

Гормональні зміни в зв’язку з вагітністю або менопаузою також в числі причин появи циститу або уретриту.

Що ж до сидіння на холодному, проблема далеко не в холоді, а в тому, що при ряді захворювань холод може провокувати інфекційні процеси.

Проблеми з кишечником і сечовидільної системи можуть порушити баланс у піхві і створити відмінний грунт для запальних процесів як статевих органів, так і сечовидільної системи.

Нирки можуть «охолонути», тільки якщо людина знаходиться на морозі без одягу 2-3 години. Але тоді вже швидка допомога буде потрібна всьому організму.

Купатися в холодній воді – не небезпечно?
Деякі скаржаться на часті позиви в туалет або різь при сечовипусканні після купання у холодній воді. Однак холод тут ні при чому. Неприємні відчуття можуть виникнути через загострення хронічного циститу.

Можливо, колись ви не до кінця долікували інфекцію, вона «спала» в організмі, а стресові занурення в холодну воду її розбудило.

А як же бабусині слова: ти не переохолоджувалася? Звідкись адже вони виникли? Багато хто плутає причину і наслідок хвороби. Причиною неприємних відчуттів і проблем з сечостатевої системою може бути «дрімаюча» інфекція. І, як наслідок, коли ви сидите на холодних сходах (або купаєтеся у холодній воді), відбувається загострення хвороби. Виходить, загострення може наступити після переохолодження, але «після» не означає «через».

Як лікуватися?
Зазвичай для лікування циститу урологи радять багато пити і статевий спокій до зникнення симптомів хвороби. Як правило, призначаються антибіотики, тому, що в основі циститу, уретриту і подібних захворювань лежить бактеріальна інфекція.

Збудники запально-інфекційних процесів знаходяться в кишечнику, на статевих органах, в ротовій порожнині.
Якщо загострення повторюється знову і знову, буде потрібно додаткове дослідження, наприклад, УЗД або цистоскопія – огляд внутрішньої поверхні сечового міхура за допомогою ендоскопа.

Для повноти картини уролог може направити вас до гінеколога. Адже причиною хронічного циститу є і деякі анатомічні особливості, кандидоз, хламідіоз та інші інфекції, що передаються статевим шляхом, і навіть нестабільний гормональний фон при вагітності.

Щоб уникнути хвороби
Найчастіше запальний процес розвивається на тлі хронічної форми циститу, уретриту або сечокам’яної хвороби. Багато жінок відзначають рецидив хвороби на тлі менструації або схуднення. Як уникнути запального процесу і неприємних відчуттів?
– Важливо оберігатися під час статевого акту, оскільки спровокувати цистит можуть венеричні інфекції.
– Одягайтеся по погоді, щоб не переохолодити організм.
– Слідкуйте за здоров’ям, оскільки вірусні інфекції також є причиною загострення циститу.
– Спорожняйте частіше сечовий міхур, не чекаючи його переповненості.

Related Post

Психологи дали поради з підготовки дітей до школиПсихологи дали поради з підготовки дітей до школи

Перед тим як віддати дитину у школу, слід дізнатися про її страхи і ставленні до навчання, але не говорити, які зусилля від неї будуть потрібні. Організаційні моменти не менш важливі.

Сон в мокрих шкарпетках і ще 9 дивних звичок для довголіттяСон в мокрих шкарпетках і ще 9 дивних звичок для довголіття

Кращі уми людства знайшли незвичайні, але приємні і прості речі, які ми можемо робити для свого здоров’я прямо сьогодні. 1. Спіть з 10 вечора до 6 ранку Це найкращий час

Українців попередили про ризик заразитися коронавірусом і грипом одночасноУкраїнців попередили про ризик заразитися коронавірусом і грипом одночасно

Ризик зараження коронавірусом і грипом одночасно можливий, але як буде протікати захворювання, поки невідомо. Про це попередили інфекціоністи. Коронавірус – нове захворювання, і про нього відомо ще не все, в

facebook