Чи небезпечні черв’яки в черешні і як від них позбавитися?

З настанням літа починає встигати велика кількість фруктів. Так, черешня є найбільш ранньої кісточкової ягодою, дозрівання якої припадає вже на кінець червня.

Однак більшість садівників скаржиться, що в плодах цього фруктового дерева зустрічаються черв’яки. Для деяких це не проблема, вони виймають паразита і ласують солодощами, а решта просто викидають черешню, так і не спробувавши її. Для запобігання черв’яків слід з’ясувати причини, за якими вони з’являються.

Звідки черви в черешні
Зустрівся білий черв’ячок в соковитих плодах – це личинка вишневої мухи. Доросла особина комахи на перший погляд майже не має відмінностей зі звичайною мухою. Однак вона характеризується більш яскравим забарвленням, наявністю жовтих смужок і зелених очей. Літаючий шкідник з приходом тепла активізується, приступає до поїдання солодких виділень ягоди і вишневої попелиці, яка вражає пагони дерева.

Після насичення комаха проколює плід, потім починає відкладати яйця всередині солодкого фрукта. Личинки розвиваються від 15 до 25 днів, протягом цього періоду поїдають м’якоть черешні і прокладають ходи.

Пошкоджена ягода має такі відмінності від здорових плодів:

  • Набуває темне забарвлення;
  • Втрачає природний блиск, стає матовою;
  • З’являється м’якість і ямки з западинами.

Звідки черв’яки в черешні?
Як тільки білий черв’як заселяє черешню, то вона стрімко починає дозрівати, гнити і при легкому пориві вітру опадає. Це призводить до непридатності для їжі і зниження врожаю. При попаданні на землю шкідник пересувається в грунт, перетворюється в кокон і стає життєздатним до наступного дозрівання плодів фруктового дерева.

Чи небезпечні черв’яки в черешні для людини?

З’їдаючи солодкі стиглі ягоди, більшість навіть не замислюється, що в них можуть міститися личинки вишневої мухи. Якщо розламати достиглий плід, нерідко можна зустріти білого черв’яка. Одні просто відкидають його і продовжують насолоджуватися черешнею. Однак інші починають побоюватися за своє здоров’я, переживають про вплив комахи на мікрофлору шлунково-кишкового тракту.

Згідно з висновками лікарів, білий черв’як в черешні не несе абсолютно ніякої загрози організму людини. Навпаки, його наявність свідчить про натуральність плода і відсутності хімікатів. Пробувати або не пробувати фрукт з личинкою це більше питання психології, огиди людини.

Якщо ягода підгнила, то краще відмовитися від її вживання. Адже таке середовище проживання приваблива для різних комах, які можуть бути рознощиками інфекційних захворювань.

Як вивести черв’яків з черешні?

Після збору врожаю слід провести профілактичні заходи, щоб позбутися від білих черв’яків в черешні. Для цього завжди застосовують старий, ефективний і перевірений часом метод – замочування ягід в солоній воді, перед яким необхідно підготувати:

Воду кімнатної температури (обсяг залежить від кількості плодів);
Велику тару (наприклад, каструлю або таз);
Сіль 2 ст. ложки;
Друшляк.

Для початку перебирають зібрані плоди, прибирається сміття, зайві листочки, гнилі ягоди, зриваються всі хвостики, щоб рідина змогла проникнути всередину черешні. Потім  вода з сіллю і ретельно перемішується (кристали не осядуть на дні). Далі фрукти занурюють в розчин на півгодини. По закінченню цього часу стає видно черв’яків, які спливли. Всі плоди пересипають в друшляк і промивають водою з крана. Після проведення обробки можна приступати до поїдання сирої черешні або приготування компоту, варення.

Також є ще один спосіб виведення личинок

Весь урожай поміщають у відро або каструлі і герметично запаковують харчовою плівкою і залишають на кілька годин. Даний матеріал не пропускає повітря, за рахунок чого у черв’яків відбувається нестача кисню, і вони залишають плід. Однак на відміну від попереднього методу цей менш ефективний, тому що деякі личинки не встигають вибратися з ягоди і гинуть ще всередині неї.

Як боротися з хробаками в черешні?
Щоб не допустити появу шкідників, слід заздалегідь проводити обробку дерев. Для початку проведення профілактичних робіт служить цвітіння акації. У цей період вишнева муха вилітає з грунту. Як розчин для обприскування дерев часто служить:

Мідний купорос, в обсязі 125 мл на 10 літрів води;
Бордосская рідина (125 мл мідного купоросу розмішують в 10 л гарячої води і додають негашене вапно).

Також боротися зі шкідниками можливо, не вдаючись до застосування хімічної обробки. Справлятися з ними можна за допомогою нескладних дій:

Систематично подрихлять грунт біля дерева (навіть в холодні періоди);
Розвішувати пастки з солодкою водою, на яку будуть злітатися всі комахи і тонути;
Накрити грунт біля стовбура чорною клейонкою і закріпити її цеглою

You cannot copy content of this page