Чим можна заразитися в громадському туалеті?

Громадський туалет, безперечно, найбільш брудне приміщення в будь-якому комплексі.

Незалежно від ретельності і регулярності проведення вологих прибирань із застосуванням потужних хімічних антисептиків, розвитку хвороботворних бактерій і вірусів у цьому місці не уникнути.

Висока вологість в сукупності з наявністю мікроскопічних частинок фекалій є прекрасним фоном для активного розмноження небезпечної флори.

Як правило, найбрудніші і одночасно небезпечні ділянки знаходяться на кришці унітазу, зливному бачку, а також на дверних ручках туалету.

Чи можна інфікуватися в громадському туалеті бактеріальними і вірусними захворюваннями, чи існує ймовірність зараження через незахищену шкіру і слизову при контакті з кришкою унітазу і іншими поверхнями?

На ці та інші питання ми постараємося відповісти в цій статті.

Чим можна заразитися в громадському туалеті?

Міфи і реальність

Незважаючи на існуючі стереотипи, при відвідуванні навіть найбрудніших і недоглянутих туалетів, шанс заразитися чим-небудь серйозним, надзвичайно низький.

Справа в тому, що наша шкіра є надійним бар’єром, який відмінно захищає організм від попадання і подальшого розмноження чужорідних організмів. Ще один додатковий кордон для мікробів – жирове мастило, яке рясно виділяється жировими залозами шкіри. Це цілком надійний антисептик, пройти який ні в змозі навіть агресивна бактерія або вірус.

Тому, не бійтеся сідати на кришку чужого унітазу. Все, чим Ви, власне, ризикуєте в такому випадку – це забруднитися. Однак навіть інфіковані фекалії не здатні заподіяти Вам шкоди, так як мікроорганізми, які живуть в них, зазвичай моментально гинуть і руйнуються, потрапляючи в чуже для них середовище. Йдеться про штами вірусу грипу, гепатиту, герпесу, традиційних для наших широт венеричних захворюваннях (гонореї, сифілісу, хламідіозу), та інших не менш неприємних болячок.

You cannot copy content of this page