Чим небезпечні цукрозамінники?

Більшість дієт виключає з раціону цукор. Але так незвично пити несолодкий чай або каву, і дуже хочеться підсолодити собі життя. На допомогу приходять цукрозамінники.

Але чи правильний це вибір і чим вони можуть бути небезпечні?

У роздрібній торгівлі є безліч різних препаратів, продуктів і біодобавок, які здатні замінити смак цукру. Вони бувають натуральними і штучними, і спочатку призначалися для людей, хворих на діабет, щоб хоч якось скрасити їх життя.

Їм лікарі рекомендують натуральні вуглеводні замінники цукру чергувати з штучними підсолоджувачами. Але тим, хто сидить на дієті, натуральні цукрозамінники не підходять зовсім, так як вони мають ту ж калорійність, що і цукор.

Дуже часто люди, які худнуть із задоволенням потягують колу-лайт і жують жувальні гумки без цукру, думаючи, що це точно не зашкодить їх фігурі.

Але в реальності справа йде інакше.

Натуральні цукрозамінники
До натуральних цукрозамінників відносяться фруктоза, сорбіт, ксиліт.

Їх енергетична цінність в 1,5-2 рази менше цукру.

Фруктозу виготовляють з фруктів і ягід, вона є в меді і зовні схожа на цукор і майже в два рази солодше. Вона абсолютно нешкідлива, але для дієти даний вид цукрозамінника не дуже підходить – висока калорійність не сприяє схудненню. Інших мінусів немає.

Ксиліт і сорбіт також натуральні. Перший виготовлений з горобини, другий – з качанів кукурудзи і бавовняного насіння. Основними мінусами можна вважати те, що при великих дозах вони можуть викликати діарею, розлад шлунка і сприяють розвитку холециститу. Для тих, хто хоче схуднути, даний замінник теж не підходить. Причина та ж – висока калорійність.

Чим же небезпечні цукрозамінники?

Штучні підсолоджувачі
Бажаючі схуднути намагаються знизити калорійність їжі всіма можливими способами, іноді піддаючи ризику своє здоров’я. Так, сахарин, цикламат, аспартам і сукралоза дозволені і найбільш популярні в Україні. Правда, більшість з них не можуть бути засвоєні організмом. Крім цього є й інші «шкідливості».

Сахарин солодше цукру в середньому в 300 разів і був одним з перших хто на ринку замінів цукру. На даний момент він заборонений в США, Канаді та Євросоюзі, так як сприяє розвитку раку і впливає на загострення жовчнокам’яної хвороби.

Крім цього, він категорично протипоказаний при вагітності, що теж говорить про нього не кращим чином.

Цикламат був винайдений більше 70-ти років тому, він солодший за цукор приблизно в 40 разів. Категорично протипоказаний вагітним і дітям, а також є підозра, що він провокує ниркову недостатність. У ряді країн, включаючи США, Францію, Великобританію, він заборонений з 1969 року.

Чим замінити цукрозамінники?
Як же бути, якщо замінити цукор просто необхідно? На даний момент розроблені підсолоджувачі нового типу:

Стевиозид отримують з стевії, або медової трави, і за смаком він може бути і в сотні, і в тисячі разів солодше.
З шкірки цитрусових отримують ще одну речовину, яке зможе замінити цукор – цітрозу.

Вона солодше в 1800-2000 разів і безпечна для організму.
Також є підсолоджувач на основі природних білків – монелін. Але на даний момент він не може бути доступний широкій аудиторії, так як його виробництво дуже дороге.

Якщо Ви збираєтеся «сісти на дієту», порадьтеся з дієтологом і терапевтом на тему цукрозамінників, обговоріть варіанти, які підійдуть саме вам. Крім іншого, уважно читайте етикетки на дієтичних продуктах. Якщо Ви бачите, що вони містять шкідливі цукрозамінники, краще утриматися від їх придбання.

Не варто ризикувати здоров’ям заради втрати зайвих кілограмів, адже краса в першу чергу – в здоровому тілі!

 

 

You cannot copy content of this page