Епідемія паніки: як перестати боятися коронавируса

Паніка навколо нової епідемії поширилася по світу швидше будь-якого вірусу. Як не піддатися тривозі і впоратися зі страхами? Які заходи боротьби із захворюванням протиставити деструктивному занепокоєнн.?

Новий китайський вірус змусив боятися весь світ. Страх породжує ще більший страх. І лякає інформація, а також дезінформація поширюються набагато швидше, ніж саме захворювання.

Подібний вірус – явище справді серйозне. Однак паніка ні в якому разі не допомагає, а, навпаки, позбавляє можливості діяти розумно. Тоді як здатність тверезо мислити дає можливість уберегти себе і близьких від зараження.

Психолог, публіцист і головний редактор одного з великих мережевих психологічних ресурсів доктор Джон Грохолі пропонує стратегію боротьби з непродуктивною тривогою. «У міру поширення коронавируса все більше людей хвилюються, намагаються усвідомити, як він може вплинути на їхнє життя, – пише він. – Справа серйозна – в Китаї цілі міста закриті на карантин, по всьому світу введені обмеження на поїздки. У такій ситуації тривога зрозуміла.

Коронавірус може привести до летального результату, але не слід забувати, що в першу чергу під загрозою люди з ослабленою імунною системою. Так як же впоратися зі страхом і тривогою, викликаними новим вірусом?»

1. Не перебільшуйте ризик
Якщо наш мозок сприймає щось як страшне і невідоме, він перебільшує ступінь ризику, створює відчуття, що подібне дійсно станеться з вами. Це частина біологічно вбудованої реакції «бий або біжи».

Увагу привертає великt і страшне. Тому, що звично, але потенційно небезпечно, надається набагато менше значення. Ми боїмося акул, але при цьому кожен день сідаємо за кермо, не дивлячись на те, що шанси померти в автомобільній аварії набагато вище.

Таким чином, спалах нового вірусу здається страшнішою, ніж будь-якого іншого, який був відомий. Крім того, в пошуках «гарячих» новин та нових передплатників користувачі соціальних мереж і багато медіа переоцінюють проблему і супутні їй ризики.

Коронавірус надав чудову можливість для ЗМІ, адже їм вигідно налякати вас

Автор наводить статистичні дані: тільки в цьому сезоні звичайний грип став причиною 15 млн захворювань і 140 тис. Госпіталізацій. Для порівняння, коронавірусу, за даними РБК, на 6 березня 2020 року інфіковані близько 98 000 чоловік по всьому світу, причому переважна більшість – в Китаї.

За даними агентства Reuters, смертність від коронавируса становить близько 3,4%. Іншими словами, грип поки що зустрічається набагато частіше і тому щороку забирає набагато більше життів. Хоча коронавірус може виявитися більш небезпечним, поки незрозуміло, заразить він стільки ж людей, скільки грип.

2. Приймайте адекватні запобіжні заходи
Як і грип, коронавірус поширється при повсякденному контакті, при дотику, кашлі або чханні. Тому потрібно:

Залишатися вдома і не ходити на роботу і в громадські місця, відчувши нездужання.

Утримуватися від близького контакту з хворим і дотримуватися правил гігієни.

Регулярно мити руки гарячою водою з милом не менше 20 секунд, особливо прийшовши додому з вулиці і перед їжею. Фахівці з британського Королівського фармацевтичного товариства встановили, що цього часу вистачає на те, щоб змити бактерії і віруси.

Носити з собою невелику пляшку дезинфікуючого засобу для рук і регулярно користуватися.

Підтримувати імунну систему, правильно харчуватися, висипатися і займатися спортом.

3. Обмежуйте вживання медіаконтенту
Медіа стають рознощиками … паніки. «Читайте менше новин про захворювання», – пише доктор Грохолі. Вчені працюють дні і ночі, щоб краще зрозуміти вірус і знайти способи обмежити його вплив. Варто довіритися їм. А якщо хочеться отримати свіжу інформацію, варто звернутися до перевірених офіційним ресурсів, а не до пліткарів з соціальних мереж.

4. Використовуйте свій досвід подолання труднощів
Незалежно від того, що стало приводом для занепокоєння, використовуйте перевірені способи боротьби з ним. Може, вам допоможе внутрішній діалог. Може, вдасться протиставити страхам засновану на фактах аналітику. Або поговорити про хвилювання з одним, з членом сім’ї. Помедитувати.

«Яким би не був ваш здоровий спосіб зняти стрес і тривогу, постарайтеся застосувати його, коли відчуєте, що занепокоєння через новий вірус долає і вас», – радить Джон Грохолі.

You cannot copy content of this page