Користь і шкода дині

Кінець літа – час, коли на наших столах з’являються усіма улюблені дині. Витончені форми «торпед» і яскраві кульки «колгоспниць» ваблять погляд, а ніс так і тягнеться до ніжного солодкого запаху стиглого плода.

Не відмовляйте собі у задоволенні, купуйте і їжте ці чудові подарунки баштану. А ми розповімо вам про дині те, що ви, можливо, ще не знаєте.

Диня це ягода, фрукт або овоч?
У це складно повірити, але диня – це ягода. Точніше, помилкова ягода. Як, до речі, і кавун. Ботаніки довгий час вважали диню рослиною сімейства гарбузових з роду огірків. Її і називали відповідно: «огірок динний». Проте в другій половині двадцятого століття баштанник Костянтин Пангало виділив диню в самостійний рід Melo (диня), який сьогодні включає близько трьох десятків видів. Найдрібніші з них – дикі, «собачі», що дають плоди завбільшки з волоський горіх.

Користь і шкода дині для організму людини
Соковита м’якоть дині містить велику кількість корисних для здоров’я людини речовин. Крім вітамінів, мікро- і макроелементів, диня багата легкозасвоюваними цукрами, пектином, крохмалем, органічними кислотами, клітковиною. Такий зміст робить цей чудовий плід надзвичайно привабливим для підтримки нормальної роботи системи травлення і головного мозку.

Наявність великої кількості калію і магнію в дині корисно для серцево-судинної системи. Крім того, диня – прекрасний антиоксидант, практично ідеальний продукт для очищення організму від шлаків і шкідливого холестерину.

Насіння дині з найдавніших часів вважаються сильним афродизіаком. Досить їх просто пожувати – і чоловіча сила помітно збільшується. Однак тут не можна перестаратися: більше двох грам динячих насіння в день вживати не можна – можуть з’явитися серйозні проблеми з селезінкою. З особливою обережністю диню слід їсти діабетикам – в ній дуже багато цукру.

Не рекомендується диня годуючим матерям і людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту. І навіть якщо ви абсолютно здорові, не потрібно поєднувати диню і молоко – це може викликати розлад травної системи.

Не менш, ніж для здоров’я, диня корисна для краси. На Сході, де диню вирощують з давніх-давен, високо цінують не тільки її смакові якості, а й омолоджуючі властивості. Пружна свіжа шкіра і блискуче волосся можуть стати результатом застосування динячих масок і тонізуючих лосьйонів.

Як вибрати диню солодку, смачну, стиглу
1. Потрібно взяти її в руки і в першу чергу понюхати – приємний тонкий аромат свідчить про зрілість плода.

2. Необхідно поплескати по дині рукою – глухий звук підтвердить, що диня годиться в їжу.

3. Якщо все ще сумніваєтеся, натисніть на точку, де була її квітка – вона повинна злегка проминатися під вашим пальцем. Тверда кірка в цьому місці говорить про те, що диня ще не дозріла.

4. І останній штрих: практично у всіх сучасних сортів динь дозрілий плід легко відділяється від плодоніжки – у зрілої дині «хвостика» бути не повинно.

Як правильно їсти диню
Саме тому, що диня містить багато активних речовин, їсти її необхідно правильно. В іншому випадку може з’явитися важкість або навіть розлад шлунка. Кращий час для насолоди динею – в проміжках між прийомами їжі, так як змішувати її з іншими продуктами не рекомендується. Також не варто їсти диню натщесерце.

You cannot copy content of this page