Перейти до вмісту

Кращий час для сну, навчання і занять спортом згідно Вашого типу

  • від

Хочете підвищити продуктивність або схуднути? Якщо у Вас це до сих пір не виходить, можливо, Ви робите це в невідповідний час.

А до якого типу належиш ти?

Згідно класифікації клінічного психолога Майкла Бреуса (Michael Breus), який спеціалізується на розладах сну, існує чотири типи людей в світі: “дельфіни”, “леви”, “ведмеді” і “вовки”.

Категорія або тварина, до якої Ви належите, визначається Вашим внутрішнім біологічним ритмом і ґрунтується на режимі сну та типі особистості.

У кожного з нас різний внутрішній ритм, і тому наше тіло краще спалює калорії або виробляє гормони в певний час. До якого ж хронотипу відноситеся Ви?

4 хронотипи людей

Дельфіни

Особистість: обережний, інтроверт, невротичний, розумний.

Поведінка: уникає ризикованих ситуацій, прагне до досконалості, концентрується на деталях.

Сон: прокидаються невідпочившими і залишаються втомленими до вечора, коли вони входять в ритм. Найактивніші вони пізно вночі, а їх продуктивність підвищується ривками протягом дня.

Як справжні дельфіни, які сплять тільки однією половиною мозку, в той час як друга половина стежить за хижаками, “люди-дельфіни” мають чуйний сон. Вони можуть багато разів прокидатися і схильні до безсоння через тривожность. Коли вони прокидаються серед ночі, то схильні роздумувати про свої помилки або про те, що колись сказали.

Дельфіни краще працюють на самоті, ніж в команді, і вони не схильні до конфронтації. Їм навіть не обов’язково займатися фізичними вправами, щоб схуднути, так як індекс маси тіла у них зазвичай нижче середнього.

Леви

Особистість: відповідальний, стабільний, практичний, оптиміст.

Поведінка: не зупиняються на досягнутому, віддають пріоритет здоров’ю і фізичній формі, шукають позитивної взаємодії.

Сон: рано встають, відчувають себе втомленими до вечора і легко засинають. Найбільш активні опівдні і найбільш продуктивні вранці.

Леви в природі прокидаються вдосвіта, щоб пополювати. “Люди-леви” також прокидаються до появи Сонця, голодні при пробудженні і після багатого сніданку готові підкорювати цілі, які вони собі поставили на день.

Вони відчувають прилив енергії, коли стикаються з проблемами обличчям до обличчя, маючи ясні цілі і стратегічний план до успіху. Більшість керівників і підприємців – леви. Вони також цінують хорошу фізичну форму, так як це допомагає їм досягати цілей.

Ведмеді

Особистість: обережні, екстраверти, доброзичливі і відкриті.

Поведінка: уникають конфліктів, прагнуть бути здоровими, віддають першочергове значення щастю, знаходять розраду в знайомих речах.

Сон: прокидаються в заціпенінні, втомлюються до середини або кінця вечора, сплять глибоко, але не так довго як їм хотілося б. Сповнені сил з середини ранку до початку полудня і найбільш продуктивні незадовго до полудня.

Коли в природі ведмеді не знаходяться в сплячці, вони відносяться до денних тварин – активні вдень і відпочивають вночі. “Люди-ведмеді” воліють спати, щонайменше, 8 годин на добу, а то й більше.

Їм потрібно кілька годин, щоб повністю прокинутися вранці, під час яких вони відчувають себе голодними. Можна сказати, що “ведмеді” весь час голодні. Вони їдять при першій-ліпшій можливості, навіть якщо зараз не час прийому їжі і не перекус.

Вони ввічливі і позбавлені драматизму, тому не будуть плести інтриги або звинувачувати інших за їх помилки. Вони – чудова компанія для вечірок.

Вовки

Особистість: імпульсивні, песимістичні, творчі, схильні до змін настрою.

Поведінка: ризикують, першочергове значення надають задоволенню, шукають новизну, реагують емоційно.

Сон: важко прокидаються до обіду, але не втомлюються до середини ночі і пізніше. Найбільш активні до 19 години і найбільш продуктивні пізно вранці і пізно ввечері.

У природі вовки активні після заходу Сонця, і полюють вони зграями. “Люди-вовки” також схильні до нічного життя. Вони не голодні після пробудження, але стають ненаситними вночі. Індекс маси тіла у них від середнього до високого. Через режим харчування і нерозбірливість в їжі, вони часто страждають від хвороб, пов’язаних із зайвою вагою.

Вовки – творчі особистості, непередбачувані і їх злить, якщо інші сприймають їх як “ледачих”. Вони схильні до розладів настрою, таких як депресія і тривожність.

У який час краще лягати спати

Дельфіни: 23:30 – 6:30
Леви: -22: 00 – 5: 30/6: 00
Ведмеді: 23:00 – 7:30
Вовки: з півночі до 7:00

У який час краще займатися спортом

Дельфіни: 7:30
Леви: 17: 30
Ведмеді: 18:00
Вовки: 7:30 або 12 години ночі

Кращий час для навчання

Дельфіни: 15:00 – 21:00
Леви: 8: 00 – 12:00
Ведмеді: 10: 00 до 14:00
Вовки: 17:00 до опівночі

Кращий час для прийняття важливих рішень

Дельфіни: 16:00 – 23:00
Леви: 6:00 – 11:00
Ведмеді: 15:00 – 23:00
Вовки: 17:00 – півночі

Кращий час для кави

Дельфіни: 8:30 – 11:00, 13:00 – 14:00
Леви: 8:00 – 10:00, 14:00 – 16:00
Ведмеді: 9:30 – 11:30, 13:30 – 15:30
Вовки: 12:00 – 14:00

Кращий час для покупок

Дельфіни: 13:00
Леви: 12:00
Ведмеді: 14:00
Вовки: 15:00

Кращий час для занять любов’ю

Дельфіни: 20:00
Леви: 18:00 – 7:00
Ведмеді: 7:00 – 21:00
Вовки: 10:00 або 10:30