Лікарі попередили про серйозні хвороби при втраті нюху та смаку

Часткова або повна втрата нюху – аносмія – може бути симптомом серйозних хвороб.

Більшість пацієнтів, які перестали відчуваті запахи, відразу вважають, що це коронавірус. Однак є безліч інших факторів, здатних виклати втрату нюху.

Найсерйозніша причина втрата нюху – захворювання центральної нервової системи, наприклад, Альцгеймер. Однак ця проблема може бути також нормальною частиною старіння.

Крім вікових змін, проблему може виклати застосування дяких медикаментів або вплив цих токсичних хімікатів, сред таких речовини інтраназальних препаратів цинку, спреї для носа проти набряків и ряд пероральних ліків, наприклад, ніфедіпін и фенотіазін.

Крім іншого, раптова втрата нюху може бути побічним ефектом травми голови або важкої травми верхньої части носа.

Такоже аносмію можуть викликати поліпі в пазухах носа або носових ходах.

Якщо людина починає поступово втрачати здатність відчуваті запахи, а потім нюх повертається, в такому випадку аносмія може бути викликана запаленням гайморової пазухи, хронічною обструкцією від інфекцій або алергічною реакцією.

Такоже лікарі попереджають, що втрата нюху можлива при гормональному дисбалансі, проблемах з зубами або як наслідок при променевій терапії.

Related Post

Хірургія, реабілітація та протезування: в МОЗ розповіли про безоплатну допомогу постраждалим українцямХірургія, реабілітація та протезування: в МОЗ розповіли про безоплатну допомогу постраждалим українцям

З початку повномасштабної російської збройної агресії стрімко зростають цифри мирних жителів у тому числі дітей, які потребують протезування. Найбільше постраждалих, звичайно, з прифронтових областей. В Україні вже діє програма, яка

Експерти повідомили, чому не можна мити курятину, червоне м’ясо та яйцяЕксперти повідомили, чому не можна мити курятину, червоне м’ясо та яйця

Експерти назвали продукти, які не варто мити перед приготуванням. Так, в список потрапила сира риба – на думку фахівців, буде достатньо хорошої термічної обробки. Не варто промивати і червоне м’ясо.

Орган, який насправді визначає терміни життяОрган, який насправді визначає терміни життя

Здавалося б, все наше життя залежить від серця, однак провідні геронтологи світу стверджують, що на тривалість життя прямий вплив надає кишечник. Фахівці впевнені, що від мікроорганізмів в нашому кишечнику залежить