Лікарі попередили про серйозні хвороби при втраті нюху та смаку

Часткова або повна втрата нюху – аносмія – може бути симптомом серйозних хвороб.

Більшість пацієнтів, які перестали відчуваті запахи, відразу вважають, що це коронавірус. Однак є безліч інших факторів, здатних виклати втрату нюху.

Найсерйозніша причина втрата нюху – захворювання центральної нервової системи, наприклад, Альцгеймер. Однак ця проблема може бути також нормальною частиною старіння.

Крім вікових змін, проблему може виклати застосування дяких медикаментів або вплив цих токсичних хімікатів, сред таких речовини інтраназальних препаратів цинку, спреї для носа проти набряків и ряд пероральних ліків, наприклад, ніфедіпін и фенотіазін.

Крім іншого, раптова втрата нюху може бути побічним ефектом травми голови або важкої травми верхньої части носа.

Такоже аносмію можуть викликати поліпі в пазухах носа або носових ходах.

Якщо людина починає поступово втрачати здатність відчуваті запахи, а потім нюх повертається, в такому випадку аносмія може бути викликана запаленням гайморової пазухи, хронічною обструкцією від інфекцій або алергічною реакцією.

Такоже лікарі попереджають, що втрата нюху можлива при гормональному дисбалансі, проблемах з зубами або як наслідок при променевій терапії.

Related Post

Уразливі місця знаків Зодіаку. Про здоров’яУразливі місця знаків Зодіаку. Про здоров’я

У кожного з нас є своє «слабке місце», яке частіше за все болить. Як говорять астрологи, це пов’язано з тим, що у кожного знака Зодіаку є схильність до певних хвороб.

Які щеплення потрібні дорослимЯкі щеплення потрібні дорослим

Вакцинація потрібна не тільки в дитячому віці. З роками імунний захист слабшає, тому дорослим також необхідні щеплення. Перед тим як проводити вакцинацію, проконсультуйтеся у імунолога і при необхідності здайте аналізи

Визначити розвиток діабету можна по пахвам (підмишкам)Визначити розвиток діабету можна по пахвам (підмишкам)

Незважаючи на те, що цукровий діабет все ще вважається досить серйозною хворобою, завдяки розвитку медицини і науки в цілому, люди, які страждають цим захворюванням, можуть жити повноцінним життям, звівши до

facebook