Лікарі попередили про серйозні хвороби при втраті нюху та смаку

Часткова або повна втрата нюху – аносмія – може бути симптомом серйозних хвороб.

Більшість пацієнтів, які перестали відчуваті запахи, відразу вважають, що це коронавірус. Однак є безліч інших факторів, здатних виклати втрату нюху.

Найсерйозніша причина втрата нюху – захворювання центральної нервової системи, наприклад, Альцгеймер. Однак ця проблема може бути також нормальною частиною старіння.

Крім вікових змін, проблему може виклати застосування дяких медикаментів або вплив цих токсичних хімікатів, сред таких речовини інтраназальних препаратів цинку, спреї для носа проти набряків и ряд пероральних ліків, наприклад, ніфедіпін и фенотіазін.

Крім іншого, раптова втрата нюху може бути побічним ефектом травми голови або важкої травми верхньої части носа.

Такоже аносмію можуть викликати поліпі в пазухах носа або носових ходах.

Якщо людина починає поступово втрачати здатність відчуваті запахи, а потім нюх повертається, в такому випадку аносмія може бути викликана запаленням гайморової пазухи, хронічною обструкцією від інфекцій або алергічною реакцією.

Такоже лікарі попереджають, що втрата нюху можлива при гормональному дисбалансі, проблемах з зубами або як наслідок при променевій терапії.

Related Post

Івана Купала в цьому році є небезпечним для двох знаків ЗодіакуІвана Купала в цьому році є небезпечним для двох знаків Зодіаку

Ось чому так буває: у однієї людини життя смугасте, в іншої – суцільно білі смужки упереміш з кремовими, ну а треті навіть і не знають, що бувають інші кольори, окрім

9 дурниць, які ми робимо не замислюючись практично кожен день9 дурниць, які ми робимо не замислюючись практично кожен день

Навчившись чогось раз, людський мозок досить рідко піддає ці знання під сумніви і діє по накатаній. Якісь звички нав’язані нам батьками (хто не чув фразу «купатися після їди не можна!»).

Названі наслідки надмірного миття рукНазвані наслідки надмірного миття рук

Надмірна гігієна тіла на тлі пандемії коронавіруса може нашкодити здоров’ю. Про це повідомляється в звіті фахівців Центрів по контролю і профілактиці захворювань США (CDC), опублікованому на сайті організації. Фахівці звернули

facebook