Найбільш ранні ознаки шизофренії

Шизофренія – дуже підступна хвороба. Відчутні ознаки проявляються не відразу, тому розпізнати її на ранніх стадіях дуже складно. При цьому, чим раніше почати лікування, тим легші будуть наслідки від захворювання.

Чуттєва тупість
Однією з перших ознак шизофренії вважається відсутність емоцій. Це стосується і позитивних, і негативних. Людина просто перестає реагувати на події, що відбуваються, дії і вчинки людей. Однак, разом з цим у хворого можуть виникати занадто сильні негативні емоції. Це проявляється в роздратуванні по відношенню до сім’ї і близьких друзів.

Марення і галюцинації
У ранніх симптомах присутня тільки маячня, але у недовірливих людей на початку можуть проявитися і зорові ілюзії. Людина починає думати про те, що його переслідують, за ним полюють. Він може говорити про що завгодно: НЛО,  радіоактивні хвилі. У людини починається марення, які викликає паніку і страх. Він намагається переконати людей у ​​своїй правоті.

Неврози
У деяких пацієнтів спостерігалися неврози на самому початку прояви хвороби. Притому, вони могли з’являтися з будь-якого приводу: фобії, іпохондрія, нав’язливі думки. На тлі цих прояви з’являються неврози. При цьому шизофренік розповідає про свої фобії і хвороби без всяких емоцій, неначе це – частина повсякденного життя кожної людини. Страхи доходять до абсурду, наприклад, пацієнт починає боятися ложок або виделок, а захворювання він вигадує собі сам, наприклад, може стверджувати, що бачить, як в його тілі рухається кров.

Related Post

Ніч без смартфона…Ніч без смартфона…

Звичка «забувати» ввечері про мобільний телефон допомогти відчувати себе бадьоріше і енергійніше. Обстеживши чоловіків і жінок від 18 до 45 років, психологи університетів Упсали (Швеція) і Уейн штату Мічиган (США)

Чому краще замінити свою ранкову каву чаєм?Чому краще замінити свою ранкову каву чаєм?

Для багатьох людей, вживання чашки ранкової кави, ще й на голодний шлунок, є своєрідним ритуалом, який проводиться з дня на день і викликає масу позитивних емоцій. Кава сприяє пробудженню, дозволяє

Які ознаки сигналізують про довголіттяЯкі ознаки сигналізують про довголіття

Збалансоване харчування, фізичні навантаження і відмова від шкідливих звичок – на думку медиків, саме такий спосіб життя сприяє довголіттю. Однак існує ряд ознак, за рахунок яких людина може прожити довше

facebook