Навіщо вчені радять спати в шкарпетках навіть улітку?

Уві сні, як і на морозі, краще тримати ноги в теплі. І навіть улітку це не буде зайвим, а навпаки. Щоб не було спекотно віддайте перевагу шкарпеткам із тонкої натуральної тканини. Комфорт – забезпечено!

Вчені з’ясували, що у тих, хто спить в шкарпетках, сон довше і краще.

Багато хто любить спати в шкарпетках. Але чому? І чи корисна така звичка? Зарубіжні вчені знайшли відповіді на ці питання.

В ході досліджень вони з’ясували, що люди, які віддають перевагу спати в шкарпетках, швидше засинають в порівнянні з «босими» товаришами.

Як пояснили сінологи (вчені, які вивчають здоровий сон і допомагають людям налагодити його), секрет простий: завдяки носкам, в організмі поліпшується терморегуляція і відбувається розширення судин. Це призводить до того, що тепло рівномірно розподіляється по тілу. А як раніше з’ясували вчені, одна з причин безсоння – порушення терморегуляції організму. Простіше кажучи – поки людина не зігріється або температура тіла не буде гармонійною, вона не зможе заснути. Буде крутитися, щулитися і довго шукати зручну позу. А секрет-то простий – треба просто вдягнути шкарпетки.

Дослідження зарубіжних вчених довели, що правильна регуляція температури організму сприяє нормалізації сну, роблячи його глибоким, тривалим і більш якісним. Люди, яким комфортно в ліжку, рідше прокидаються по ночах, а значить, і краще висипаються. Вранці вони краще відчувають себе, швидше перемикаються в робочий режим.

До речі, раніше інші вчені з’ясували, що до розладу нічного сну може призвести збій в природних біоритмах людини. Особливо часто від цього страждають фрілансери – люди, яким зовсім не обов’язково днем ​​працювати, а вночі – відпочивати. Вони легко змінюють робочий час на неробочий в відповідності зі своїми бажаннями. Однак організм так просто перебудуватися на новий лад не може. Такі «вільності» нерідко призводять до безсоння або поверхневому чуйному сну. Так що не дарма ще наші предки говорили: всьому свій час – коли працювати, а коли спати.

You cannot copy content of this page