Названі наслідки надмірного миття рук

Надмірна гігієна тіла на тлі пандемії коронавіруса може нашкодити здоров’ю. Про це повідомляється в звіті фахівців Центрів по контролю і профілактиці захворювань США (CDC), опублікованому на сайті організації.

Фахівці звернули увагу на дедалі частіші випадки звернень населення в клініки і токсикологічні центри. Як правило, люди скаржилися на проблеми зі здоров’ям після використання токсичних засобів дезінфекції, начебто відбілювачів, оцту, розчину аміаку. З’ясувалося, що за допомогою частого миття рук і побутової хімії люди хотіли захиститися від коронавірусу.

У CDC провели дослідження, в рамках якого було опитано 502 дорослих американця. Виявилося, що 39 відсотків респондентів застосовували невідповідні для шкірної дезінфекції кошти, наносили на відкриту шкіру токсичні речовини або вдихали з них пари. При цьому більшість опитаних підтвердили, що знайомі з рекомендаціями з гігієни та наслідками використання побутової хімії.

68 відсотків знали, що потрібно мити руки після використання токсичних засобів, 73 відсотки провітрювали приміщення після обробки поверхонь відбілювачем або порошком.

Найчастіше звернулися в клініки американці – 11 відсотків пацієнтів – скаржилися на запалення носоглотки, на вісім відсотків випадків припадає на подразнення шкіри, очей, запаморочення, головний біль. Решта пацієнтів – на кожну категорію випадків доводиться по шість відсотків – зверталися до лікарів через нудоти або проблем з диханням.

У висновку CDC йдеться, що миття рук, зокрема, із застосуванням шкірних антисептиків, є найкращою профілактикою вірусних захворювань. Медики уточнили, що перед використання токсичних засобів для дезінфекції приміщень необхідно захищати відкриті ділянки шкіри і органи дихання, а також читати інструкцію.

You cannot copy content of this page