Небезпечний для життя пульс назвали дослідники

Експерти відзначили, що висока частота серцевих скорочень в середньому віці підвищує ризик передчасної смерті удвічі.
Який пульс небезпечний для життя, розповіли дослідники з Гетеборзького університету.

Експерти відзначили, що висока частота серцевих скорочень в середньому віці підвищує ризик передчасної смерті удвічі. Точних причин такого зв’язку вони поки назвати не змогли, при цьому зазначили, що контроль за зміною пульсу допомагає дізнатися, наскільки високий ризик розвитку серцево-судинних захворювань у людини.

Вчені зі Швеції провели дослідження, в ході якого з’ясували: якщо в стані спокою у людини середнього віку пульс дорівнює 75 ударам в хвилину, то у нього в два рази підвищується ризик ранньої смерті від різних захворювань.

Експерти нагадали, що частота серцевих скорочень у людини різна в різному віці. Так, в 40-50 років норма – 65-90 ударів в хвилину, у людей старше 51 років – 60-90 ударів в хвилину.

Відомо, що невеликий пульс (в межах норми, звичайно) свідчить про хорошу фізичну підготовку і нормальному стані серцево-судинної системи.

Хвороби серця і судин, за словами дослідників, – це головна причина смерті серед населення середнього та похилого віку.

Вчені вирішили з’ясувати, як зміна частоти серцевих скорочень впливає на здоров’я і чи може вона бути пов’язана з ризиком ранньої смерті.

Експеримент проводили в 1993 році, в ньому брали участь 798 чоловіків, які народилися в 1943 році в Швеції. Вони відповіли на запитання в анкеті і обстежувалися.

Випробовуваних розділили на чотири групи по ЧСС: 55 і менш ударів в хвилину, 56-65 ударів в хвилину, 66-75 ударів в хвилину і понад 75 ударів в хвилину.

Потім добровольців, які ще були живі, знову обстежили в 2003-му і 2014-му (654 і 536 осіб відповідно).

У підсумку за час спостереження 119 чоловіків померли до 71 року, у 237 були серцево-судинні захворювання і у 113 – ішемічна хвороба серця. З 2003 року у 111 учасників експерименту пульс збільшився, у 205 був колишнім, а у 338 – знизився.

Дослідники прийшли до висновку, що ЧСС більше 75 ударів в хвилину була пов’язана зі зростанням ризику смерті від будь-яких причин вдвічі, якщо порівняти з пульсом 55 ударів в хвилину і нижче.

You cannot copy content of this page