Ніч без смартфона…

Звичка «забувати» ввечері про мобільний телефон допомогти відчувати себе бадьоріше і енергійніше. Обстеживши чоловіків і жінок від 18 до 45 років, психологи університетів Упсали (Швеція) і Уейн штату Мічиган (США) з’ясували, що використання телефонів перед сном не тільки заважає заснути, але і скорочує час глибокої фази сну, може викликати головний біль, провокувати сплутаність свідомості і навіть депресію.

Професор Бенгт Арнетц (Bengt Arnetz) вважає, що електромагнітне випромінювання змушує наш мозок працювати в стресовому режимі, а нова інформація, отримана від співрозмовника, не дає можливості розслабитися. Особливе занепокоєння викликають юні користувачі. Бельгійські медики на чолі з доктором Яном Ван ден Булки (Van den Bulck), професором Католицького університету Левена, протягом року спостерігали за 1656 підлітками, 62% які користувалися телефонами пізно ввечері або вночі.

Ті, хто робив це частіше, ніж раз на тиждень, переживали почуття сильної втоми в п’ять разів частіше тих, хто дзвонив вечорами рідко. Відомо, що при нестачі сну розсіюється увага, перепади настрою стають частішими … Чи варто приносити в жертву нічному розмови нашу активну денну життя?

You cannot copy content of this page