Орган, який насправді визначає терміни життя

Здавалося б, все наше життя залежить від серця, однак провідні геронтологи світу стверджують, що на тривалість життя прямий вплив надає кишечник.

Фахівці впевнені, що від мікроорганізмів в нашому кишечнику залежить загальний стан здоров’я людини, і саме вони найчастіше визначають терміни життя.

Так, кількість шкідливих мікроорганізмів у кишечнику не повинно перевищувати норму. Якщо це трапляється, то порушується його мікрофлора, а це вже призводить до різних наслідків.

Зокрема, неправильно функціонуючий кишечник призводить до метаболічного синдрому, який в 21-м столітті зустрічається все частіше.

Геронтологи вважають, що він починається в кишечнику через порушення балансу корисних і шкідливих бактерій. Синдром приводить до гіпертонії, цукрового діабету, ожиріння і тромбоутворення.

Цікаво, що близько 70% ресурсів імунної системи залежить від стану кишечника. Саме в кишечнику знаходиться більшість імунних клітин, які борються з вірусами і хвороботворними бактеріями.

Так, якщо мікрофлора кишечника порушена, ці клітини надто «зайняті» боротьбою з шкідливими бактеріями в кишечнику, і не можуть в повній мірі протистояти «атакуючим» зовнішнім агентам. В результаті цього організм гірше справляється з проблемами.

Порушена мікрофлора кишечника також призводить до різного роду харчових алергій, головних болів і мігрені, а також порушення сну, депресивних станів, зниження працездатності. Таке трапляється при зниженні рівня серотоніну, 80% якого виробляється в здоровому кишечнику.

You cannot copy content of this page