Ще чашечку: 5 фактів про каву, які переконають вас в її користі

Кава, мабуть, – найпопулярніший напій у світі, навколо якого виник цілий культ. Чашка кави – це і символ бадьорості, і невід’ємна частина офісного життя, і приємний ритуал, який допомагає відволіктися від суєти і розслабитися.

Більшість з нас жодного дня не можуть прожити без міцного чорного напою, незважаючи на те, що до сих пір немає однозначної думки, корисний чи шкідливий він для здоров’я.

Ми зібрали п’ять фактів на захист кави і пропонуємо не відмовляти собі в задоволенні.

  1. Американські та австралійські вчені протягом багатьох років спостерігали за взаємозв’язком уживаного кави і цукру в крові. Їх дослідження показало, що чашка кави в день може знизити ризик розвитку діабету на цілих 7%. До такого ж висновку прийшли і фахівці з Європи, так що сміливо насолоджуйтеся чашкою ароматного напою в день на благо свого здоров’я.

2. Хороша новина для любителів чорної кави: напій має бактерицидні властивості і захищає від карієсу. Але щоб цей ефект проявився, доведеться відмовитися від вершків і цукру в складі улюбленого латте і інших кавових напоїв.

3. Для кофеїну характерні прямий вплив на нейрони головного мозку і досягнення за рахунок цього тимчасового судинозвужувального ефекту. Тому вчені припускають, що вживання кави – це своєрідна «профілактика» хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

4. Ті, хто не з чуток знайомий з дискомфортом на тлі зниженого тиску, часто намагаються поліпшити своє самопочуття за допомогою тонізуючих засобів. Чорна кава в цьому питанні дійсно досить ефективна. Але не забувайте, що кава прискорює обмін речовин і виводить воду з організму. Тому склянку простої води на додаток до чашечки еспресо – необхідність.

5. В Італії кави – справа свята. Цей напій піднесений в культ, його п’ють завжди і всюди з ентузіазмом агента Купера з «Твін Пікс». Можливо, за любов’ю жителів найкрасивішої країни в світі до ароматного напою ховається цілком практичний підтекст: італійські вчені стверджують, що мелена каву на 40% скорочує ймовірність розвитку раку печінки і знижує ризик появи цирозу.

При всіх перерахованих вище достоїнствах кави можна забувати про почуття міри. При надмірному вживанні напою всі його плюси можуть обернутися поганим самопочуттям і безсонням. Тому пам’ятайте про баланс і справжніх потребах свого організму, замовляючи в улюбленій кав’ярні чергову чашечку.

You cannot copy content of this page