Що буде, якщо не чистити зуби на ніч?

Чи обов’язково чистити зуби два рази в день?
Чищення зубів – це щоденна процедура з гігієни, яку людина виконує в обов’язковому порядку. Ще в дитинстві нас привчають доглядати за порожниною рота: чистити зуби, язик, полоскати. Але не всім батькам, в тому числі і їх дорослішим дітям, відомі правильні методи стоматологічного догляду в домашніх умовах.

Задумайтесь, чи правильно Ви чистите зуби? Чи використовуєте Ви лікувальну пасту? Як часто відвідуєте стоматолога для профілактики? А скільки разів на день необхідно чистити зуби?

У чому необхідність чистити зуби?
Прокидаючись, Ви відчуваєте неприємні смакові прояви в роті? Це пояснюється тим, що між зубами застряють дрібні шматочки їжі. Залишки їжі впливають на запальний процес в яснах. Ігноруючи вечірню чистку зубів, Ви сприяєте порушення кислотного балансу. Уві сні, регулярне вироблення слини припиняється, що служить більшому розмноженню бактерій.

Прийом рідин теж впливає на гігієну рота. Наприклад, за статистикою, з усіх існуючих напоїв людина найчастіше вживає чорний чай і міцну каву. Обидва напої забарвлюють емаль в жовтуватий колір.

Доглядати за порожниною рота необхідно не більше 2 разів на день. Не варто чистити зуби частіше, тому що надмірний процес чистки стирає емаль. Вона стає тоншою, а зуби втрачають свою чутливу стійкість до перепадів температур. Після прийому їжі рекомендується використовувати спеціальні бальзами для ополіскування рота або полоскати рот простою водою, спльовуючи. А в ідеалі, застосовуйте і зубну нитку. Ще можна скористатися жувальною гумкою без цукру, до двох застосувань в день і не більше п’яти хвилин. Жуйкою, як методом очищення рота, користуйтеся рідше, так як під час жувального процесу відбувається виділення слини, призначеної для обробки їжі, що поступає. Під час частого використання жуйки виділення слини стає неконтрольованим.

Вранці просто обполіскуйте ротову порожнину водою або бальзамом. Чистіть зуби після сніданку, щоб максимально обмежити себе від скупчення зубного нальоту і позбутися від залишків їжі між зубами. Ви не тільки отримаєте гарну посмішку і свіжий подих, але й забезпечите себе від скупчення мікробів. До того ж, наш шлунок харчується тим, що потрапляє до нього через рот. У тому числі і мікробами, які спускаються в шлунок. Таким чином, позбавляючись від мікробів, Ви одночасно піклуючись про зуби – піклуєтесь про свій організм в цілому.

Чистити зуби перед сном. Так Ви рятуєтеся від скупчень шкідливих мікроорганізмів. Вночі, коли Ви засинаєте, природне очищення рота – це виділення слини, призупиняється, і мікроби продовжують свою життєдіяльність. Результатом цього ви можете відчути неприємний присмак і запах з рота. Тому, не ігноруйте вечірній догляд за зубами.

 

You cannot copy content of this page