ЦЕ EASY Здоров’я Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно?

Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно?

Експерти розкрили наслідки covid-19

Що буде з легенями, якщо Ви перехворіли коронавірусом безсимптомно?

В Україні поки продовжує зростати кількість хворих covid-19. Найчастіше фахівці по аналізах визначають, що у людини позитивний тест до інфекції, але хвороба протікає безсимптомно. Лікарі розповіли, що буде з легкими такого пацієнта, якщо він перехворів коронавірусом.

За словами експертів, коронавірусом можна перехворіти так, щоб легені зовсім не постраждали, а вилікуватися від вірусу назавжди вдається переважній більшості хворих.

Наслідки можуть бути серйозними після будь-якої важкої пневмонії, тим більше після гострого респіраторного дистрес-синдрому. Це гостра дихальна недостатність при якій необхідна штучна вентиляція легенів.

Але в разі того, що у людини хвороба протікала безсимптомно, сказати про наслідки поки складно.

Ученим ще належить з цим розібратися і провести необхідні аналізи, проте вже зараз зрозуміло, що з коронавірусом можна боротися.

Але навіть у людей, які безсимптомно перехворіли коронавірусом відбуваються зміни у легенях, які в певних випадках можуть привести до скорочення їх функціональних властивостей.

COVID-19 може протікати безсимптомно, якщо імунна система людини досить сильна, щоб відразу сприйняти потрапляння вірусу в організм як небезпеку і почати вибудовувати проти нього захист. Частка тих, у кого хвороба протікає без проявів – кашлю, температури, зниження насиченості крові киснем може бути більше 50 відсотків.

У таких пацієнтів при виконанні комп’ютерної томографії виявляються зміни в легенях по типу «матового скла». Обсяг ураження легень – ключова ознака для клініцистів: чим більше поразка, тим вище ризик, що у пацієнта виникнуть проблеми з дихальною системою.

Пацієнтам з вираженими змінами легких знадобиться дуже серйозна програма реабілітації. Особливо в тому випадку, якщо з’являться фіброзні зміни – рубці. Дуже важливо не допускати виникнення таких явищ, щоб зберегти пацієнту функціональні властивості і обсяг легень.

Якщо вірус в невеликих концентраціях потрапляє в організм і організм справляється з ним швидко, у людини можуть не виробитися в достатньому обсязі антитіла, необхідні для придбання стійкого імунітету до коронавірусу.

Те ж стосується і пацієнтів, які важко перенесли захворювання і отримували велику кількість лікарських препаратів.

 

Related Post

Як залишатися бадьорим весь деньЯк залишатися бадьорим весь день

Прокинутися рано вранці – це ще півсправи. Більш складне завдання – не спати на ходу протягом дня. Хороший міцний нічний сон – це запорука бадьорості, тому потрібно як слід висипатися.

Коронавірус не страшний: господарі кішок і собак мають менше ризиків заразитисяКоронавірус не страшний: господарі кішок і собак мають менше ризиків заразитися

Дивовижний факт про коронавірус з’ясували вчені. Виявляється, власники домашніх тварин мають реальні шанси «познайомитися» з вірусом тільки з новин. Ризик заразитися у них набагато нижче, ніж у тих, хто не

8 звичок, які прискорюють процес старіння8 звичок, які прискорюють процес старіння

Для організму людини процес старіння є природнім. Але Ви точно помічали, що деякі люди зберігають молодість і активність довше. Це часто пов’язано з нашими щоденними звичками. Щоб процес старіння був