Що буде з організмом, якщо часто їсти гречку

Яких тільки чарівних властивостей не приписують цій крупі! Особливо її цінують ті, хто сидить на дієті, адже це чи не єдиний вуглевод, проти якого нічого не має навіть найсуворішого тренера з фітнесу. І все-таки чи можна їсти гречку кожен день? Шкідливо це чи ні?

Перш за все гречка – це не зерно, а псевдозлак, за своєю природою вона ближче до насіння, як амарант або кіноа. Популярною ця крупа стала завдяки тому, що не містить глютену, зате корисних мінералів, вітамінів і антиоксидантів в ній хоч відбавляй. Розбираємося докладніше, чому ж гречка так корисна.

Покращує здоров’я серця
Гречка допомагає організму справлятися з прихованими запальними процесами і знижує рівень поганого холестерину. І те й інше дуже важливо для підтримки серцево-судинної системи в ідеальному порядку. Такими властивостями гречка зобов’язана вмісту в ній рутинц і кверцетину – це флавоноїди, вони зміцнюють судини, знижуючи їх проникність, і є відмінним профілактичним засобом від різних серцевих захворювань.

Регулює рівень цукру
Низький глікемічний індекс – це словосполучення добре знайоме худнущим і людям з цукровим діабетом. Воно означає, що гречка, на відміну від багатьох інших вуглеводів, не викликає різких стрибків цукру в крові. Навпаки, вуглеводи повільно всмоктуються в кров, забезпечуючи рівний і стабільний потік енергії організму. Крім того, гречка містить хіроінозітол – з’єднання, яке знижує рівень цукру в крові.

Не містить глютену
І не викликає алергію. Недарма ж саме з гречки починають знайомити дітей з кашами. Це, мабуть, найдоступніший безглютеновий продукт – кіноа, наприклад, коштує набагато дорожче при порівнянні властивостей.

По складу кіноа практично така ж, як гречка: так само, як і гречка, вона знижує рівень цукру в крові, покращує обмін речовин, зменшує запальні реакції, тобто дійсно ця культура порівнянна з гречкою, але коштує в 10 разів дорожче через свою екзотичість

You cannot copy content of this page