fbpx

Що буде з організмом, якщо часто їсти гречку

Яких тільки чарівних властивостей не приписують цій крупі! Особливо її цінують ті, хто сидить на дієті, адже це чи не єдиний вуглевод, проти якого нічого не має навіть найсуворішого тренера з фітнесу. І все-таки чи можна їсти гречку кожен день? Шкідливо це чи ні?

Перш за все гречка – це не зерно, а псевдозлак, за своєю природою вона ближче до насіння, як амарант або кіноа. Популярною ця крупа стала завдяки тому, що не містить глютену, зате корисних мінералів, вітамінів і антиоксидантів в ній хоч відбавляй. Розбираємося докладніше, чому ж гречка так корисна.

Покращує здоров’я серця
Гречка допомагає організму справлятися з прихованими запальними процесами і знижує рівень поганого холестерину. І те й інше дуже важливо для підтримки серцево-судинної системи в ідеальному порядку. Такими властивостями гречка зобов’язана вмісту в ній рутинц і кверцетину – це флавоноїди, вони зміцнюють судини, знижуючи їх проникність, і є відмінним профілактичним засобом від різних серцевих захворювань.

Регулює рівень цукру
Низький глікемічний індекс – це словосполучення добре знайоме худнущим і людям з цукровим діабетом. Воно означає, що гречка, на відміну від багатьох інших вуглеводів, не викликає різких стрибків цукру в крові. Навпаки, вуглеводи повільно всмоктуються в кров, забезпечуючи рівний і стабільний потік енергії організму. Крім того, гречка містить хіроінозітол – з’єднання, яке знижує рівень цукру в крові.

Не містить глютену
І не викликає алергію. Недарма ж саме з гречки починають знайомити дітей з кашами. Це, мабуть, найдоступніший безглютеновий продукт – кіноа, наприклад, коштує набагато дорожче при порівнянні властивостей.

По складу кіноа практично така ж, як гречка: так само, як і гречка, вона знижує рівень цукру в крові, покращує обмін речовин, зменшує запальні реакції, тобто дійсно ця культура порівнянна з гречкою, але коштує в 10 разів дорожче через свою екзотичість

Related Post

Чому не можна пити чай із ложкою в чашці?Чому не можна пити чай із ложкою в чашці?

Існує безліч прикмет, пов’язаних з прийомом їжі і вживанням напоїв. Наші предки надавали цьому аспекту життя особливого значення, тому повір’я переходили від одного покоління до іншого, продовжуючи своє існування століттями.

Чому в цьому році ціна на полуницю рекордно висока?Чому в цьому році ціна на полуницю рекордно висока?

Ціну диктує ринок, цієї смачної ягоди поки все-таки замало. А з огляду на незрозумілу ситуацію з пандемією вельми нестійку погоду, не варто чекати і достатку місцевої полуниці. Тобто основна причина

Чихиртма: пряний суп піднімає на ноги після застілля вихіднихЧихиртма: пряний суп піднімає на ноги після застілля вихідних

Пряний грузинський суп дуже швидко пробуджує апетит і піднімає на ноги після будь-яких застіль вихідних днів. Готується він досить швидко, що нам тільки на руку. На невелику каструльку (3л) нам