Що робити під час магнітних бурь

Коли синоптики попереджають про те, що очікуються магнітні бурі, багато хто з нас заздалегідь налаштовуються на погане самопочуття. І даремно!

Згідно з медичними дослідженнями, по-справжньому метеозалежні всього 10% населення, решта просто займаються самонавіюванням. У людей вразливих і насправді можуть з’явитися неприємні симптоми. Тому-то і не варто особливо зациклюватися на метеопрогнозах.

Але що робити, якщо ви дійсно схильні до впливу магнітних бур? По-перше – не панікувати. А по-друге – допомогти собі пережити «бурхливі» дні, щоб вони пройшли практично непомітно.

Що таке магнітна буря
Магнітна буря – це обурення магнітного поля Землі. Його викликають спалахи на Сонці, через добу після яких потік заряджених частинок досягає нашої планети і «торсає» її магнітне поле. Змінюється погода, температура повітря і атмосферний тиск. Зміни геомагнітного фону відчувають далеко не всі, а тільки люди зі слабкою адаптацією до умов навколишнього середовища.

При цьому погіршення самопочуття спостерігається в різний час: у одних – ще до піку геомагнітного збурення, у інших одночасно з ним, а у третіх – коли він пройшов.

Більш сприйнятливі до магнітних бурь діти і жінки.

Як же організм реагує на сонячні спалахи? Мелатоніну в крові стає менше, через що і погіршується здатність організму до адаптації. Зате зростає кількість гормону стресу (кортизолу). Підвищується і рівень стресового гормону адреналіну, що провокує скачки тиску і зміна тонусу судин. Кров стає більш в’язкою, гірше циркулює, тканини і органи відчувають кисневе голодування.

Саме тому під час спалахів на сонці люди в кілька разів частіше звертаються до лікарів зі скаргами на болі в області серця, порушення серцевого ритму, напади стенокардії. Помічено: у дні магнітних бур збільшується кількість інфарктів та інсультів.

Способи захисту під час магнітних бур
Неважливо, чи є ви метеозалежним від природи або раптом почули про спалахи на Сонці та відчули себе погано, прийміть запобіжні заходи.

* Прокинувшись, не вставайте з ліжка різко, особливо якщо у вас гіпертонія: може піти голова обертом і навіть непритомність. Полежте хвилин п’ять, потім посидьте в ліжку. Піднімайтеся, тільки переконавшись, що перед очима немає «мушок».

* Прийміть контрастний душ і розітріть рушником – це призведе в тонус сосуди.

* Протягом дня кілька разів провітрюйте приміщення. Перед сном обов’язково вийдіть прогулятися: свіже повітря під час магнітних бур діє як ліки.

* Не допускайте, щоб у вас замерзали кінцівки, одягайтеся тепліше. На вулиці надягайте шапку і рукавички.
Зберігайте спокій, уникайте стресових ситуацій. Всі важливі рішення відкладіть на потім, більше відпочивайте.

* Спати лягайте раніше – не пізніше 22:30. Вирізняється тільки в нічний час доби мелатонін допомагає організму відновлюватися, нормалізує кров’яний тиск, підвищує захисні сили.

* Скорегуйте свій раціон. Не переїдайте, щоб не виникло проблем з серцем і судинами. Останній прийом їжі не повинен бути пізніше, ніж за 2-3 години до сну.

* Виключіть каву, міцний чай, алкоголь, жирну їжу, червоне м’ясо, витримані сири, соління й маринади. Ваше меню – це овочі, фрукти (особливо печені яблука і банани), курага, родзинки, горіхи, бобові, крупи, житній хліб, відварна птиця (індичка, курячі грудки) і риба.

* Приймайте препарати на основі рослин-адаптогенів відповідно до доданої інструкції. При гіпертонії – екстракт золотого кореня або родіоли рожевої. Якщо тиск в нормі або знижений – препарати женьшеню.

* При нервових розладах пийте натуральні заспокійливі засоби: настоянки глоду, півонії, валеріани, пустирника, меліси. При підвищеній дратівливості допомагає препарат гліцин. Його потрібно покласти під язик до повного розсмоктування. Дозування – 3 таблетки в день.

* Якщо у вас немає проблем з шлунково-кишковим трактом, перед магнітною бурею можна прийняти половину таблетки ацетилсаліцилової кислоти – вона збільшує плинність крові, знижуючи ймовірність проблем з серцем і судинами.

* Якщо у вас є хронічні захворювання і вам прописані будь-які ліки, самостійно не збільшуйте і не зменшуйте дозу, а проконсультуйтеся з лікарем.

Точно передбачити магнітну бурю можна не більше ніж за 2 дні до її початку: стільки часу заряджені частинки летять від Сонця до Землі. Всі інші «довгострокові» прогнози говорять лише про ступінь ймовірності геомагнітих збурень.

You cannot copy content of this page